X
Icon 1 Онлайн запис
Icon 2 Зворотній дзвінок
Icon 3 Консультація онлайн
Icon 4 Результати аналізів
Icon Map Контакти
uk
Icon 1
Онлайн запис
Icon 2
Зворотній дзвінок
Консультація онлайн
Icon 4
Результати аналізів
Icon Map
Вишневе, вул.
Святошинська, 27-А
Вишневе, вул.
Лесі Українки 74-в

Адреса підрозділів та графік роботи
Адреса підрозділів
Графік роботи
Лікувально-профілактичний підрозділ
Вишневе, вул. Святошинська, 27-А
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00
Амбулаторія з малою операційною
Вишневе, вул. Лесі Українки 74-в
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00

Для оформлення запису онлайн обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Додаткова інформація

Для запиту зворотньго дзвінка обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Якщо ви не отримали результати аналізів зробіть повторний запит заповнивши форму вказав свої ПІБ та Email на який їх вислати.

probi_02_pmx-480
Давайте поговоримо про ерозію шийки матки, ектопії циліндричного епітелію шийки матки, їх відмінності, про дисплазію шийки матки і для чого потрібен ПАП-тест.
Для початку визначимося з термінами:
Ектопія шийки матки – атипове розташування циліндричного (кубічного) епітелію, в нормі що вистилає цервікальний канал зсередини, на вагінальній частині шийки матки, в нормі покритої плоским епітелієм, що зовні виглядає як червона пляма навколо зовнішнього отвору каналу.

1
Ектопія шийки матки виявляється при гінекологічному огляді; діагноз уточняється за допомогою розширеної кольпоскопії, цитологічного дослідження, при необхідності – біопсії. Незважаючи на те, що термін «ектопія» давно замінив застарілий термін «ерозія», останній продовжує ще використовуватися лікарями і пацієнтами.
Ерозія (лат. Erosio, -onis f. – роз’їдання) – поверхневий дефект епітелію. Причинами ерозії можуть бути механічна дія (садна шкіри), дистрофічні і запальні процеси в слизовій, подразнюючу дію різних речовин.
Справжня ерозія зустрічається нечасто, тому, з тим чим кожен гінеколог зустрічається на прийомі щодня, правильніше називати ектопією циліндричного епітелію.

Причини ектопії шийки матки
У молодих дівчат ектопія шийки матки розцінюється як функціональна особливість. Виявлення ектопії при вагітності також вважається фізіологічним станом, обумовленим зміною гормональної функції яєчників. Різні теорії, що пояснюють виникнення ектопії шийки матки, пов’язують цей процес з дисгормональними, запальними, імунологічними, травматичними факторами.
Причиною утворення ектопії можуть бути рецидивуючі вагініти і ендоцервіцити, що викликаються стрептококами, кишковою паличкою, збудниками ІПСШ (мікоплазмоза, гарднереллеза, уреаплазмоза, хламідіозу, папіломавірусної інфекції) і ін.
Зміні епітелію шийки матки сприяють родові травми, ушкодження шийки при виконанні медичних абортів, травматизація при використанні бар’єрної контрацепції і сперміцидних засобів. Помічено, що ектопія шийки матки часто зустрічається при ендометріозі, лейоміомі, гіперплазії строми яєчників, порушення менструального циклу, ранньому становленні менархе і ін. станах, обумовлених гіперестрогенією.
До утворення придбаної ектопії шийки матки привертає раннє статеве життя, часта зміна статевих партнерів, наявність хронічної екстрагенітальної патології (цукрового діабету та ін.), багаторазові пологи, куріння.

Лікування ектопії шийки матки.
Лікування потрібно тільки при ускладненій формі ектопії шийки матки. При неускладнених формах показано спостереження, пацієнтки повинні раз на рік проходити гінекологічний огляд, а також кольпоскопію, бактеріоскопічне і цитологічне дослідження.
При лікуванні ектопії перш за все необхідно скорегувати стан, що її провокують: усунути запалення, гормональні та імунні порушення, відновити нормофлору піхви. У ряді випадків такого лікування виявляється достатньо. При виявленні дисплазії, лейкоплакії показано відповідне лікування.

Що ж таке дисплазія шийки матки?
Дисплазія (в перекладі – невпорядкований зростання) означає присутність аномально розвинутих клітин на поверхні шийки матки або в її каналі. Під дією певних факторів змінюється сама структура будови клітин слизової оболонки. Такий стан і є передракових.
2
Проводячи порівняння між ерозією шийки матки і дисплазією, можна помітити суттєві відмінності: дисплазія шийки матки – це зміна структури та її слизової оболонки, а ерозія шийки матки – це зміщення кордонів циліндричного епітелію.
У гінекології використовують термін «цервікальна інтраепіталіальная неоплазія», або cervical intraepithelial neoplasia. Так медики називають дисплазію шийки матки. Тому абревіатуру CIN можна зустріти в результатах аналізів. Європейські стандарти класифікують CIN I, CIN II і CIN III як дисплазію шийки матки легкої, помірного та тяжкого ступеня. Зміни структури клітин поверхневого епітелію шийки матки поширюються на третину, половину або всі шари епітелію – в залежності від ступеня. Третя ступінь найбільш небезпечна – у багатьох країнах її розцінюють як «внутрішньоклітинний» рак.
3
Небезпека дисплазії полягає в тому, що на початку розвитку хвороби симптоми в більшості випадків практично відсутні. Жінка може довгий час і не підозрювати про наявність хвороби і звернутися до лікаря тільки в разі появи запального процесу з неприємними виділеннями, який далеко не завжди супроводжує дисплазія, або при вияві кров’яних виділень при користуванні тампонами або під час статевого акту. Симптоми такого роду зазвичай виявляють вже запущену стадію дисплазії шийки матки. Сама ж симптоматика дисплазії, як і ектопії шийки матки, найчастіше відсутня, супроводжуючи поганим самопочуттям, будь-якими больовими відчуттями або підвищеною температурою тіла.

Саме для раннього розпізнавання дисплазії шийки матки і лікування дуже важливо дотримуватися правила: мінімум раз на рік проходити класичний повний огляд у лікаря-гінеколога.

Золотий стандарт діагностики патологій шийки матки – щорічне проведення ПАП-тесту. Тест може виконуватися як класичним способом, так і на основі рідинної цитології. Лікар використовує спеціальну щітку (цервікобраш), якій збирає клітини з поверхні шийки матки і з цервікального каналу, занурює цю щітку в рідку середу або залишає матеріал на поверхні скла. Після чого проводиться фарбування і огляд матеріалу цитологом. Дуже важливо те, як були взяті клітини для ПАП-тесту, велике значення має і кваліфікація цитолога. Переваги рідинної цитології – це покращена якість зібраного матеріалу і його тривале збереження за рахунок спеціального стабілізуючого розчину, який запобігає передчасному висиханню клітин, що дозволяє зберегти зразок в оптимальних умовах для подальшого його транспортування в лабораторію, можливість приготувати кілька цитологічних зразків, а також провести додаткові дослідження на вже зібраному матеріалі, що дозволяє заощадити пацієнтці час на повторне проведення маніпуляції по забору матеріалу. Після отримання результатів ПАП-тесту можливо буде потрібно проведення кольпоскопічного дослідження шийки матки.

Які ж причини розвитку дисплазії шийки матки? В першу чергу – це високоонкогенні штами вірусу папіломи людини (ВПЛ, штами 16 і 18), а також і інші штами ВПЛ. Цей вірус виявляється у 95-98% жінок з дисплазією шийки матки, і, за сучасними уявленнями сучасних вчених, є пусковим фактором у розвитку цієї патології.
Для виявлення вірусу папіломи людини проводиться дослідження епітелію шийки матки методом ПЛР або за допомогою Dygene test (метод гібридного захоплення). Дайджен-тест – єдиний метод діагностики вірусу папіломи людини високого онкогенного ризику, який отримав схвалення і дозвіл на використання FDA – Федеральним Управлінням США з контролю за харчовими продуктами і ліками. В Україні на даний момент даний тест доступний тільки в лабораторії «CSD Health Care».
Якщо ви є тільки носієм ВПЛ і при цьому лікар не знаходить патологічних змін шийки, а цитологічний мазок показує перший (нормальний) тип мазка, то це є приводом для регулярного планового проведення ПАП-тесту і визначення наявності ВПЛ при профілактичному огляді у гінеколога раз в 6 місяців, проте це не означає, що надалі у пацієнтки буде розвиватися дисплазія шийки матки, адже вірус здатний до елімінації з організму самостійно.
Якщо ж ви є не тільки носієм ВПЛ, але і при цитологічному дослідженні виявлено СIN I, то слід бути більш уважним. Незважаючи на те, що 60% випадків з диспластическими процесами легкого ступеня здатні до регресії, 30% випадків не регресують зовсім, а 10% навіть мають тенденцію переходити в CIN II, III. Тому в цьому випадку потрібно звернутися до вашого лікаря, щоб він підказав найкращу тактику лікування. Важливо знати, що розвиток дисплазії шийки матки і її прогресування часто пов’язано із запальними процесами, викликаними різною умовно-патогенною і патогенною флорою, що доводить важливість провести повне обстеження урогенітального тракту.

Вибір способу лікування дисплазії шийки матки визначається ступенем дисплазії, віком жінки, розміром зони ураження, супутніми захворюваннями і чи були виконані її репродуктивні плани. Провідне місце в лікуванні дисплазії шийки матки займають:
1.Іммуномодулірующая і протизапальна терапії – з метою позбутися головних причин, що викликають зміни на шийці матки і тільки при дисплазії легкого ступеня.
З позицій доказової медицини виправданим є тільки місцеве (у піхву) використання подібних препаратів. Якщо ж лікування не зробило ніякого терапевтичного ефекту і протягом 1 року дані ПАП-тесту не змінилися, то після проведення біопсії ураженої ділянки шийки матки, показано радикальне лікування дисплазії:
2. Висічення зміненої ділянки за допомогою високотемпературного електричного або радіохвильового ножа.
Процедура проводиться як правило в умовах жіночої консультації під місцевим знеболенням, іноді застосовується короткочасний внутрішньовенний наркоз. Посічений ділянку обов’язково відправляють на гістологічне дослідження. У молодих жінок, які планують вагітність, подібне лікування повинно проводитися тільки за суворими показаннями.
Медичний центр «Васеда» з метою контролю розвитку патологічних процесів шийки матки пропонує консультацію кваліфікованих акушерів-гінекологів, проведення відео-кольпоскопії, всіх лабораторних досліджень, а також, при необхідності консервативне і оперативне лікування захворювань шийки матки.