X
Icon 1 Онлайн запис
Icon 2 Зворотній дзвінок
Icon 3 Консультація онлайн
Icon 4 Результати аналізів
Icon Map Контакти
uk
Icon 1
Онлайн запис
Icon 2
Зворотній дзвінок
Консультація онлайн
Icon 4
Результати аналізів
Icon Map
Вишневе, вул.
Святошинська, 27-А
Вишневе, вул.
Лесі Українки 74-в

Адреса підрозділів та графік роботи
Адреса підрозділів
Графік роботи
Лікувально-профілактичний підрозділ
Вишневе, вул. Святошинська, 27-А
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00
Амбулаторія з малою операційною
Вишневе, вул. Лесі Українки 74-в
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00

Для оформлення запису онлайн обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Додаткова інформація

Для запиту зворотньго дзвінка обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Якщо ви не отримали результати аналізів зробіть повторний запит заповнивши форму вказав свої ПІБ та Email на який їх вислати.

Ще донедавна питання статевого виховання не було настільки актуальним, як сьогодні. На це є свої причини: по-перше, акселе¬рація, що прискорила статеве дозрівання; по-друге, великий потік різноманітної позитивної і негативної інформації; по-третє, при¬родна дитяча допитливість. Уже в 3—4-річному віці дитина ставить батькам запитання, пов’язані зі статевою тематикою, наприклад: «Звідки беруться діти?», «Чому діти не народжуються до одружен¬ня?», «Для чого потрібний тато?» тощо. Отже, хочете ви цього чи ні, а статеве виховання починається рано. І першими вихователями у цьому напрямі є батьки. Саме до вас звертається дитина з перши¬ми запитаннями про чоловічу і жіночу стать, і ви повинні дати правдиву, і тільки правдиву, відповідь на доступному для її ро¬зуміння рівні.

Як правильно відповідати на «незручні» запитання?
Незалежно від віку дитини, чотири, сім або п’ятнадцять йому років, ваші відповіді мають бути правдивими за змістом, об’єктивними і науковими.

Психологічний дискомфорт у батьків викликають нерідко назви статевих органів. Спілкування дітей і батьків, як правило, в сім’ї ведеться дитячою мовою. Але коли дитина підростає, дитяча мова часто витісняється термінами, що існують у вуличному вживанні. Прийняті в сім’ї, пестливі назви, дитини вже не влаштовують. Тому відбувається стрімка асиміляція вуличних, «дорослих» термінів. Тому вже в молодшому шкільному віці варто познайомити дитину з науковими медичними назвами чоловічих і жіночих геніталій.

Казки про лелек, про покупку в магазині, появі в капусті, і інші варіанти, безумовно, відволікають дитину від таємних для нього аспектів буття людини, і одночасно заважають розвитку нормального статевого свідомості. Рано чи пізно все вигадане неодмінно зіткнеться з реальністю, уточниться і доповниться вуличною «освітою».

Щоб полегшити вам завдання, пропонуємо кілька правильних відповідей на найпоширеніші дитячі запитання, кожен з яких з’явиться у своєму віці:
1. На питання сина «Чому я хлопчик, а сестра – дівчинка?» можна відповісти, що він народився таким, як тато, а сестричка – як мама.
2. Адекватна відповідь на питання «Звідки беруться діти?» – «Діти з’являються і живуть у мами в животику».
3. «Як я виріс?» – «Ти виросла з крихітного зернятка, яке було у мами в животі».
4. «Як народжуються діти?» – «Дітки народжуються із спеціального отвору, який стає більшим при народженні дитини».
5. «Яка роль папи в народженні дитини?» – «Сім’я з статевого органу папи потрапляє в особливе, спеціальне місце у мами в животі».

Особливості статевого виховання відповідно віку

Ранній вік
Психосексуальний розвиток відбувається відразу після появи на світ. Малюк реагує на дотики, погладжування і заколисування. У віці 6 місяців його починають цікавити частини свого тіла. Він тільки виявляє свою окремість від матері і досліджує себе. Тому зачіпає все, до чого дістає. Не потрібно лякатися, якщо статеві органи досліджує набагато частіше. Це нормально, не варто лаяти і прибирати руки.

У два роки знає як всі частини тіла називаються. А в три вже відрізняє хлопчиків від дівчаток не тільки з рожевого кольору і бантиків. Може почати цікавитися, як потрапив мамі в животик. Розкажіть доступно і без подробиць, як з’являються діти (від любові тата і мами…). І ні в якому разі не вигадуйте про лелек і капусту. Інакше малюк підросте і втратить довіру до ваших слів.

В 4 роки відбувається ідентифікація себе з хлопчиком або дівчинкою. Може почати повторно чіпати себе за геніталії, усвідомлюючи, що це приємно. Не варто знову-таки його лаяти, це скоро пройде. А ось при різкої негативної ситуації можуть згодом розвитися складності сексуального характеру. Адже відкладеться у свідомості, що це соромно, брудно і негарно. Відчуваєте незручність — вийдіть на хвилину з кімнати.

Дошкільний і молодший шкільний вік
У п’ять років проявляється сором. З цього моменту душ приймати дитина має тільки з батьком однієї статі.
У шкільному віці активно можуть обговорювати з однолітками теми сексу. Це важливий період, коли ви можете сформувати довірливі стосунки. Поясніть малюкові, що у разі будь-яких питань на тему сексу він може звертатися до вас. З дівчатками до 7-8 років важливо поговорити про менструації, інакше вона злякається, коли це з нею вперше трапиться.

pol1
Підлітковий вік
В цей період у дітей відбувається перебудова гормонального фону. І активно починає проявлятися статеве дозрівання.

Про що потрібно розповідати

В першу чергу ви повинні розповісти дитині про те, як захистити та зберегти своє здоров’я. А також здоров’я майбутнього партнера. Виберіть відповідний час і обов’язково поговоріть на такі теми, як:

Фізіологічну будову їх статевих органів.
Може виникати багато збентеження і напруги, але все ж намагайтеся називати всі органи відповідними термінами. Не потрібно придумувати пестливі імена, дитина повинна знати достовірну інформацію про будову свого тіла. Розкажіть про функції кожного органу, для чого він створений природою.

pol2
Статеве дозрівання.
Надайте інформацію про процеси, які відбуваються в їх організмі. Їм буде набагато легше стикатися із змінами, коли вони будуть знати, що це нормально. Що це відбувається з усіма, тільки у когось починається раніше, у когось пізніше.
Дівчаткам детальну інформацію про менструаціях, про те, що може змінюватися груди. Почнуть рости волосся в інтимних зонах. Хлопчикам важливо знати про виникнення нічних полюцій. Про те, що часом будуть відчувати збудження і ерекцію. Почне «ламатися» голос і також з’явиться рослинність як в інтимній зоні, так і на обличчі.

Гігієна.
Ніби й так зрозуміло, діти давно привчені до гігієни. Але зараз можна докладніше розповісти про захворювання, які виникають при недотриманні чистоти. Важливо змінювати білизну щодня і регулярно правильно підмиватися. Часом навіть зловживання миттям може призвести до запального процесу у дівчаток. Рідкісне підмивання хлопцям загрожує інфікуванням мастила, яка накопичується під крайньою плоттю. І з часом це може викликати її звуження, яке називається фімоз.

Венеричні захворювання.
Які ознаки при виникненні інфікування, наслідки. Розкажіть про те, які лікарі займаються діагностикою. Яке може призначатися лікування. Їм важливо знати про наслідки необдуманого вчинку. Що це може привести до колосальних змін їх організму. Що лікування може займати дуже тривалий період. А такі захворювання, як ВІЛ та СНІД залишаються на все життя. І вимагають постійного підтримання імунної системи за допомогою медикаментів.

Методи контрацепції.
Розкажіть існуючі способи контрацепції і захисту не тільки від захворювань, але і від небажаної вагітності. Покажіть, як правильно користуватися презервативом. В яку сторону вивертати і як правильно одягати. Що не можна відкривати зубами щоб уникнути його пошкодження. А також небажано носити в кишені, інакше може протертися. Всі ці нюанси дуже важливі, інакше захисні функції втрачаються.

Шкідливі звички.
Підлітки повинні мати уявлення про згубний вплив куріння, алкоголю та наркотиків на їх організм. Що це викликає звикання. Дуже впливає на здоров’я майбутніх дітей. Змінювати свідомість і руйнувати здоров’я.

Статеве виховання дітей і підлітків деколи вимагає колосальних зусиль. Але вони виправдані. Завдяки своєчасній інформації ваша дитина навчиться будувати гармонійні стосунки із протилежною статтю. За статистикою, діти, з якими батьки говорили про секс, менше були схильні венеричних захворювань і небажаної вагітності. Якщо вам вдалося розмова, з часом ви будете до нього повертатися. Тому що ваша дитина буде відчувати підтримку і звертатися за досвідом з новими питаннями.