X
Icon 1 Онлайн запис
Icon 2 Зворотній дзвінок
Icon 3 Консультація онлайн
Icon 4 Результати аналізів
Icon Map Контакти
uk
Icon 1
Онлайн запис
Icon 2
Зворотній дзвінок
Консультація онлайн
Icon 4
Результати аналізів
Icon Map
Вишневе, вул.
Святошинська, 27-А
Вишневе, вул.
Лесі Українки 74-в

Адреса підрозділів та графік роботи
Адреса підрозділів
Графік роботи
Лікувально-профілактичний підрозділ
Вишневе, вул. Святошинська, 27-А
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00
Амбулаторія з малою операційною
Вишневе, вул. Лесі Українки 74-в
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00

Для оформлення запису онлайн обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Додаткова інформація

Для запиту зворотньго дзвінка обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Якщо ви не отримали результати аналізів зробіть повторний запит заповнивши форму вказав свої ПІБ та Email на який їх вислати.

gripВсі ми чули про таке захворювання, як грип. Основним проявом цієї хвороби є запалення верхніх дихальних шляхів. Існує декілька типів вірусу: Типи А та В – найбільш небезпечні через свою високу контагіозність та є основними типами, що спричинюють пандемії, тоді як тип С може викликати масове захворювання хіба що серед дітей молодшого віку. Штами вірусу ділять залежно від наявності на поверхні білкових структур гемаглютиніну (H) та нейрамінідази (N). Серед найбільш розповсюджених штамів виділяють віруси типу A (H1N1, H3N2), та вірус типу В. Більшість штамів вірусу є видоспецифічними, що пов’язано зі здатністю зв’язуватися з певним типом рецепторів, але трапляються випадки, коли вірус, який вражає переважно один вид тварин, може спричиняти хворобу і серед людей (відомі “свинний” та “пташиний” грип). В тропічних широтах вірус циркулює цілорічно, але на нашій території сезон грипу розпочинається наприкінці осені та закінчується на початку весни. Згідно даних Всесвітньої організації охорони здоров’я по всьому світу в середньому реєструється 3-5 мільйонів випадків захворювання та 250-500 тисяч смертей від цієї хвороби.

Шлях передачі вірусу повітряно-крапельний, що забезпечує швидкий підйом захворюваності, який може перерости в епідемію або пандемію. Було декілька значних пандемій грипу у світі: у 1918 році (H1N1) “Іспанка”, коли хвороба забрала життя 30-40 мільйонів людей по всьому світові; у 1957 році (H3N2) “Азійський грип” спричинив загибель 1-2 млн людей по всьому світові; у 1968 році (H3N2) “Гонг-Конгський грип” уніс життя 1 млн осіб. За останні роки в ЗМІ доволі часто можна було почути про “Пташиний грип” (H5N1), але вірус має незначну патогенність та обмежений ареал циркулювання (основні регіони захворювання — це Східна Азія, деякі країни Північної Африки).
Як ми бачимо з історії з часом число загиблих скорочується, що говорить про вироблення імунітету серед населення, але все ж таки кожного року трапляються смертельні випадки.
В осінньо-зимовий період буває доволі важко диференціювати захворювання, спричинене вірусом грипу від інших ГРВІ. Основними клінічними проявами грипу є: висока тривала температура, кашель, катаральні явища верхніх дихальних шляхів, м’язевий біль, головні болі, закладеність носу, виражена слабкість, тахікардія. Інколи симптомокомплекс може включати нудоту, блювання та діарею (характерно для штаму H1N1). Інкубаційний період в середньому складає 2 дні, але може тривати і до 4-х.
Для переважної більшості населення хвороба не становить серйозної небезпеки, але вона може на декілька днів вибити хворого зі звичного ритму життя. Що ж необхідно робити при появі перших ознак захворювання? Звичайно якнайшвидше звернутися за медичною допомогою. Лікування грипу найбільш ефективне протягом перших 48 годин хвороби.Особливо протипоказано займатися самолікуванням так званими “противірусними” чи “імуномодулюючими” препаратами, які не мають жодного впливу на вірус або імунну відповідь організму. Єдиними препаратами, що мають достовірну доказовість про вплив на вірус грипу на даний час є озельтамівір, занамівір та перамівір (відсутній на ринку України), які мають вплив на типи А та В, та ремантадин і амантадин, що діють виключно на тип А. Лікування цими препаратами має проводитися тільки за призначенням лікаря. Ефективною є також і симптоматична терапія, що спрямована на зменшення проявів хвороби (деконгестанти, місцеві антисептики, антипіретики та аналгетики), що поєднується з ліжковим режимом та достатньою регідратацією.
В сучасному світі на високому рівні розвинена імунопрофілактика, яка вже десятиліття рятує життя мільйонам. В розвинених країнах вакцинація від грипу ввійшла в щорічну звичку, де з її допомогою вдалося значно знизити захворюваність та смертність. На ринку України кожен рік з’являються вакцини, які розробляються на основі даних ВООЗ щодо розповсюдження штамів вірусу і містять в собі 2 інактивовані штами типу А та один типу В. Найбільш ефективною є ін’єкційна форма введення вакцини. Вакцинація дозволена дорослим та дітям від 6 місяців та вагітним жінкам, але перед проведенням процедури необхідно порадитися з лікарем. Ефект наступає через 10-14 днів після введення вакцини. На цей час треба уникати контакту з хворими людьми та дотримуватися правил гігієни.
Виходячи з вищезазначеного, робимо висновок, що захворювання на грип має сезонний характер, високу контагіозність та доволі неприємні клінічні прояви, що за певних умов можуть дати тяжкі ускладнення. Отже, головним методом перемоги над сезонним грипом у всьому прогресивному світі є імунопрофілактика, яка не тільки вбереже вас від тяжкого перебігу грипу, але й буде стримувати широке розповсюдження інфекції в популяції.