X
Icon 1 Онлайн запис
Icon 2 Зворотній дзвінок
Icon 3 Консультація онлайн
Icon 4 Результати аналізів
Icon Map Контакти
uk
Icon 1
Онлайн запис
Icon 2
Зворотній дзвінок
Консультація онлайн
Icon 4
Результати аналізів
Icon Map
Вишневе, вул.
Святошинська, 27-А
Вишневе, вул.
Лесі Українки 74-в

Адреса підрозділів та графік роботи
Адреса підрозділів
Графік роботи
Лікувально-профілактичний підрозділ
Вишневе, вул. Святошинська, 27-А
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00
Амбулаторія з малою операційною
Вишневе, вул. Лесі Українки 74-в
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00

Для оформлення запису онлайн обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Додаткова інформація

Для запиту зворотньго дзвінка обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Якщо ви не отримали результати аналізів зробіть повторний запит заповнивши форму вказав свої ПІБ та Email на який їх вислати.

сicaЩо може бути більш простим і природним, ніж годування груддю? Так кормили дітей наші мами, бабусі, пробабусі. Саме тому завдяки цій фізіологічній особливості жінки, людство не вимерло з голоду, а продовжує існувати та розвиватися. Тим більше цікавий, в цій ситуації, феномен про те, що навколо грудного вигодовування існує величезна кількість міфів, легенд, стереотипів і помилок, які породжують все нові і нові спори, нові запитання: годувати груддю чи штучним харчуванням? Якщо груддю: за вимогою або по годинам? Як уникнути застою молока? Як стимулювати лактацію? Як зменшити лактацію? До якого віку продовжувати кормити дитину? Як правильно завершити грудне вигодовування? Це лише деяка частина питань, з якими стикається кожна молода матуся.

Саме тому ми вирішили підняти тему грудного вигодовування і розповісти молодим мамам, а також тим жінкам, які збираються стати ними, що з цього приводу говорить практична медицина.

Кормити дитину груддю – це норма. У цьому процесі немає нічого жертвенного та / або героїчного. Так розпорядилась природа. Здорова мама, яка народила дитину, може його витримати. В якомусь обсязі, як довго, як часто – це вже інші питання. Жіночий організм після пологів відчуває постійні зміни. Як довго і в якій мірі жінка буде годувати кожну конкретну дитину, залежить від масових факторів: гормонального фону, психологічного стану, стану здоров’я, генетичної схильності. Тут важливо зрозуміти одне – якщо жінка може кормити дитину грудним молоком – це найкраща інвестиція мами в фізичне та психологічне здоров’я малюка.

Чи потрібно готуватися до вигодовування дитини груддю? Як ми вже говорили, вигодовування – процес максимально природній. Однак для того, щоб не розгубитися у відповідальний момент, варто почати готувати груди для годування дитини в останні місяці вагітності. Під підготовкою, ми розуміємо, щоденні нелегкі процедури, а саме: приймання повітряних ванн протягом 20-30 хвилин, обтирання, вологим жорстким полотенцем, з поступовим зниженням температури води з 24 до 20 градусів, легкий масаж грудей з витягуванням сосків, особливо якщо вони втягнуті. Також рекомендуємо зробити вибір на користь нижньої білизни з 100% натуральних тканин.

Початок лактації: за вимогою або по годинам? У вас родився малюк, з чим ми Вас і вітаємо! Напевно, на 100% до цього моменту підготуватися неможливо, так що це важлива і хвилююча подія в житті будь-якої сім’ї. Для початку молодій мамі необхідно прийняти образ життя, що змінився і наладити такі, здавалось би, звичайні процеси, як догляд за собою, дитиною, сном, харчуванням і, звичайно ж, годуванням за вимогою. Перший, самий важливий молочний продукт в житті дитини – молозиво. Воно може почати виділятися з жіночих грудей ще до пологів, в першу добу або протягом 3-5 днів після. Саме тому, груди необхідно запропонувати дитині для прийняття молочної залози постійно, так як, знову підкреслю, це неймовірно корисний продукт для дитини. На жаль, часто цьому придають недостатньо велике значення.

На п’ятий день після пологів молозиво, як правило, закінчується і з’являється перехідне молоко, якого стає більше з кожним часом. Якщо груди не стали дуже твердими – це означає, що відтік молока достатній. Якщо ж жінка відчуває, що груди затверділи – це сигнал до того, що потрібно звернутися за допомогою до мед. персоналу пологового будинку або іншого медичного закладу. Адже при застої молока дитина не зможе пити його вільно, буде нервувати і, як наслідок, втратить у вазі. Чи варто говорити, що фізичний та психологічний стан мами теж не може бути позитивним у такій ситуації. Але не хвилюйтесь, вихід з цієї ситуації простий: знайти зручну позу для годування, прикладати поперемінно до однієї та другої грудей, як можна частіше, стежити, щоб груди не почали затвердівати і при необхідності негайно звернутися до медиків.

На 4 добу після пологів іноді виникають лактаційні кризи. Лікування в цьому випадку одне – прикладати дитину до грудей як можна частіше і ваш організм обов’язково справиться і з цією проблемою. На що, дійсно варто звернути увагу:

  • навчись правильно, прикладати дитину до грудей;
  • виробити індивідуальну, комфортну для мами та маляти, тактику годування: коли, скільки, де?

Після 10-14 днів після пологів молоко стає звичайним. При правильному ставленні до лактації, як правило, всі складності проходять. Так що, бажаю вам терпіння та уважного відношення до себе і дитини. Для екстрених випадків важливо підтримувати контакт з мед. персоналом і якщо виникають якісь проблеми, обов’язково звернутися до лікаря. Спеціалісти нашого Медичного центру завжди раді прийти до вас на допомогу.

До якого віку кормити дитину грудьми? Це рішення мама приймає сама, виходячи з своїх життєвих обставин. МОЗ рекомендує продовжити годування дитини грудьми до 2,5 років. Я вважаю, що продовжувати годувати дитину потрібно і до того моменту, поки це буде комфортним мамі і потрібним маляті. В будь-якому випадку, навіть якщо мама вимушена вийти на роботу, раніше закінчення декрету, можна не зупиняти грудне вигодовування, а встановити такий режим годування, який буде прийнятний і мамі і малюку.

Бережіть себе! Бажаю вам щасливого материнства!
Аксенов В.Б