X

virus-koksaki2Соціальні мережі підірвали повідомлення про вірусну інфекціюКоксакі, що розповсюджується на популярних серед українців курортах Туреччини. Туристи, які повернулися з відпочинку, скаржаться на високу температуру, що тримається кілька днів, сверблячі висипи на руках і ногах, в деяких випадках – розлад шлунку. Найчастіше, заразу підхоплюють діти, але хворіти можуть і дорослі. Причому хворіють навіть в готелях лакшері-сегменту. Наразі, вірус Коксакі дістався і до України. Днями ним заразилася сім’я українців, що відпочивала в Туреччині в готелі CalistaLuxuryResort.

Симптоми
Ознаки з’являються через 2-10 днів після зараження. Це лихоманка, головний біль, діарея, біль в м’язах, нудота і висип на руках, ногах і в роті, схожа на невеликі бульбашки або нариви. Основну небезпеку вірус становить для літніх людей і дітей. Ускладнення від цього вірусу рідкісні, але вони можуть бути серйозні: вірусний менінгіт, енцефаліт, параліч, перикардит, міокардит і навіть діабет.

Способи зараження
Заразитися можна, купаючись у водоймах, куди потрапляють стічні води. Крім того, вірус передається повітряно-крапельним і тактильним шляхами. Найбільше вірус вражає шлунково-кишковий тракт. Він дуже швидко поширюється і легко передається від людини до людини: при кашлі або через контакт з сечею. Вірус активізується в теплу пору року. Для того, щоб уникнути зараження вірусом Коксакі, потрібно ретельно стежити за гігієною – часто мити руки, не їсти немиті овочі та фрукти.

Лікування
Вакцини від вірусу Коксакі немає, як і специфічних ліків, тому лікування симптоматичне. Якщо висока температура – її потрібно збивати, а якщо багато бульбашок на шкірі – бажано уражену ділянку обробити антисептиком. Під час лікування забороняються продукти і напої, які можуть подразнювати слизову оболонку рота, зокрема солона, кисла, гостра страви. Їжа повинна бути протертою, наприклад, суп-пюре. Їжа не повинна бути занадто гарячою чи холодною. Важливо багато пити, щоб не допустити зневоднення і швидше вивести токсини з організму. В кімнаті потрібно частіше робити вологе прибирання, провітрювати. Зазвичай стан хворого поліпшується вже на третій-п’ятий день, а через сім-десять днів дитина одужує.

Додамо, що епідеміологічна ситуація із захворюванням вірусом Коксакі в Україні залишається контрольованою – в цьому запевняє прес-служба Міністерства охорони здоров’я України. “На сьогоднішній день даних про погіршення епідситуації щодо вірусу Коксакі в Україні немає. Щодо ситуації в Туреччині ми зараз з’ясовуємо через Всесвітню організацію охорони здоров’я “, – йдеться в повідомленні.

Але якщо раптом ви виявили у себе перераховані вище симптоми, в терміновому порядку зверніться до медичного центру «ВАСЕДА», де лікар-інфекціоніст надасть вам кваліфіковану допомогу!