X
Icon 1 Онлайн запис
Icon 2 Зворотній дзвінок
Icon 3 Консультація онлайн
Icon 4 Результати аналізів
Icon Map Контакти
uk
Icon 1
Онлайн запис
Icon 2
Зворотній дзвінок
Консультація онлайн
Icon 4
Результати аналізів
Icon Map
Вишневе, вул.
Святошинська, 27-А
Вишневе, вул.
Лесі Українки 74-в

Адреса підрозділів та графік роботи
Адреса підрозділів
Графік роботи
Лікувально-профілактичний підрозділ
Вишневе, вул. Святошинська, 27-А
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00
Амбулаторія з малою операційною
Вишневе, вул. Лесі Українки 74-в
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00

Для оформлення запису онлайн обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Додаткова інформація

Для запиту зворотньго дзвінка обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Якщо ви не отримали результати аналізів зробіть повторний запит заповнивши форму вказав свої ПІБ та Email на який їх вислати.

4964e6601e80cad8ae72d30716746359Ротавірусна інфекція (ротавірусний гастроентерит або «кишковий грип») – це гостре вірусне захворювання, яке характеризується симптомами загальної інтоксикації (слабкістю, млявістю, зниженням апетиту аж до повної його відсутності, блідістю шкірних покривів), ураженням шлунково-кишкового тракту, зневодненням.
Ротавірус є найбільш поширеним збудником гастроентериту у дітей раннього віку, займаючи друге місце після гострих респіраторних інфекцій у всіх країнах світу.

З огляду на, що вірус набув значного поширення, «підхопити» його, на жаль, не складає великих труднощів. Джерелом інфекції є тільки людина. Збудник виділяється з випорожненнями на протязі до 3-х тижнів (частіше 7-8 днів від початку хвороби) з максимальним виділенням в перші 3-6 днів. Найчастіше зараження відбувається фекально-оральним шляхом (через предмети побуту, приготовлену їжу і ін.), Тобто можна сказати, що це хвороба «брудних рук». Ще один частий і найбільш поширений шлях зараження – через воду (річкову, колодязну і водопровідну). З самого початку захворювання ротавірус вражає слизову шлунка і тонкого кишечника, що веде до порушення перетравлення їжі, розвитку сильної діареї та зневоднення організму.
Основна небезпека ротавірусної інфекції пов’язана з зневодненням організму через сильний пронос. Ця хвороба благополучно, але не швидко лікується. Хвороба відступає через 4-7 днів.

ЯК ПОЧИНАЄТЬСЯ І ВИЯВЛЯЄТЬСЯ РОТАВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ?
Інкубаційний період ротавірусної інфекції триває від 12-15 годин до 5-7 днів (частіше 1-2 дні). Захворювання починається гостро. Розгорнута картина хвороби формується вже через 12-24 години від початку зараження. З самого початку хвороба може проявитися невеликим нежиттю і болями в горлі, тому ротавірус нерідко приймають за банальну гостру респіраторну інфекцію. Однак це тільки початок. Потім з’являється класична тріада симптомів ротавірусної інфекції:
1. Часта блювота (до 10 разів на день), що приносить тимчасове полегшення. Блювотні маси складаються з вмісту шлунка або води.
2. Сильна слабкість, особливо у маленьких дітей – хворі багато сплять, вираз обличчя байдуже, шкіра бліда, холодна.
3. Болі в животі. Живіт, як правило, роздутий, злегка збільшена печінка, активно відходять гази. Болі і нудота присутні, але провідними ознаками не є.
4. Пронос. Можливий, але не обов’язкова ознака, особливо при сильній блювоті. Кал сіруватий, можливо водянистий, консистенція порушена. Якщо кал стає білим, а сеча темній – це ознака ураження печінки. Чорний кал може з’явитися, якщо хворий приймав активоване вугілля чи інші адсорбенти. Зелений, пінистий, яскраво-жовтий, з домішкою крові кал – ознака інших кишкових захворювань.
5. Сеча. При ротавірус можливі пластівці і домішки крові в сечі, навіть якийсь час після одужання може зберігатися ураження нирок. Про появу цієї ознаки обов’язково повідомте лікаря.
6. Температура. Як правило 37,5-38,50С, а у міцних здорових людей – майже нормальна.

ЯК ЖЕ ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ЦІЄЇ ІНФЕКЦІЇ?
Досвідчений лікар – інфекціоніст Медичного центру «ВАСЕДА», Вербицька Ірина Іванівна рекомендує:
– Мити руки перед їжею, не перекушуйте на вулиці;
– Завжди носити при собі вологі серветки, краще з антисептичною дією;
– Кожного разу після купання, ігор в піску мити руки і обличчя прісної чистою водою або протирайте дезінфікуючими серветками.
– У літній період утриматися від вживання кондитерських виробів з кремом, приготованим на свіжих яйцях;
– Їсти фрукти і овочі по сезону;
– По можливості не харчуватися в літніх кафе на вулиці (небезпечні пиріжки з м’ясом, шаурма, чебуреки, салати та ін.);
– При покупці м’ясних виробів віддавати перевагу фабричній упаковці, звертайте увагу на зовнішній вигляд і герметичність упаковки, термін придатності продукції;
– Пити кип’ячену воду або “мінералку”, придбану в добре відомих магазинах.
– Під час поїздки можна випити для профілактики Ентеросгель або Активоване вугілля – не завадить.

Дотримуйтесь розумні правила гігієни.
Дотримуйтесь їх самі та навчіть цьому дітей.
Пам’ятайте, чистота ще нікому не нашкодила.

Але, якщо у вас з’явилися симптоми схожі на вищевказані, то в клініці «Васеда» Вам завжди надасть кваліфіковану допомогу лікар – інфекціоніст!