X
Icon 1 Онлайн запис
Icon 2 Зворотній дзвінок
Icon 3 Консультація онлайн
Icon 4 Результати аналізів
Icon Map Контакти
uk
Icon 1
Онлайн запис
Icon 2
Зворотній дзвінок
Консультація онлайн
Icon 4
Результати аналізів
Icon Map
Вишневе, вул.
Святошинська, 27-А
Вишневе, вул.
Лесі Українки 74-в

Адреса підрозділів та графік роботи
Адреса підрозділів
Графік роботи
Лікувально-профілактичний підрозділ
Вишневе, вул. Святошинська, 27-А
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00
Амбулаторія з малою операційною
Вишневе, вул. Лесі Українки 74-в
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00

Для оформлення запису онлайн обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Додаткова інформація

Для запиту зворотньго дзвінка обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Якщо ви не отримали результати аналізів зробіть повторний запит заповнивши форму вказав свої ПІБ та Email на який їх вислати.

allergic-rhinitis
Алергічний риніт  (АР) – це запалення слизової оболонки носа і його пазух, обумовлене впливом алергенів; проявляється таким симптомами як набряк, закладення, свербіж і гіперсекреція носових ходів.

Зустрічаються два варіанти АР:  сезонний  та цілорічний.

Захворювання на АР спричиняє пилок рослин і він нерідко називається  полінозом.

АР у дітей дуже рідко буває ізольований. Крім слизової оболонки носа ушкоджується слизова оболонка приносових пазух, глотки, гортані, бронхів, слухових труб та ін.. АР часто в дитячому віці  зустрічається в поєднанні з бронхіальною астмою, атопічним дерматитом.

У структурі алергічних захворювань АР посідає одне із провідних місць. Пік захворювання припадає на вік 5-15 років. Захворювання перебігає з нормальною або субфебрильною температурою, сльозотечею, фотофобією,гіперемією склер і повік, набряком повік, ринореєю, утрудненим носовим диханням. У подальшому під час обстеження знаходять алергічну реакцію до дерев, трав, бурянів.

Визначають три хвилі алергічного риніту: весняна, літня, осіння.

У деяких випадках у разі вживання з їжею рослинних продуктів, що мають однакові антигени з пилком, загострення АР може виникнути незалежно від періоду цвітіння.

Синдром оральної алергії може виникнути на деякі свіжі продукти, сирі овочі, горіхи. Він проявляється у вигляді свербежу, набряку язика, губ, піднебіння у звязку з прямим контактом з алергеном.

Нерідко у дітей, які мають сенсибілізацію до пилку дерев, симптоми хвороби загострюються під час листопаду, вдихання паленої трави, листя.

Серед етіологічних чинників, які спричиняють АР і можуть діяти у всі пори року, найбільше значення мають такі алергени як домашній і промисловий пил, епідерміс та шерсть тварин, перо подушки, тютюновий дим, побутова хімія та ін..

У лікуванні сезонного або цілорічного риніту велике значення мають заходи щодо контролю чистоти навколишнього середовища хворого. Елімінація (видалення) алергенів може значно покращити стан хворого, зменшити необхідність у медикаментозній терапії і, що особливо важливо в дитинстві, запобігти розвитку поліалергії.

Необхідно ретельно проводити вологе прибирання спальної кімнати (підлога, підвіконня, столи) 1-2 рази на тиждень, щотижня прати постільну білизну, пилососити меблі виготовлені з тканини не менше 2 разів на тиждень. Діти під час прибирання повинні знаходитись поза приміщенням, у якому проводиться прибирання, і повертатись туди не раніше ніж через 2 години. Вони не повинні лягати спати з хутряними іграшками, які потрібно пилососити, проводити хімічну чистку або класти в морозильну камеру (-20С) на ніч, щоб зменшити кількість кліщів. Небажано заводити хутряних та пухнастих тварин, оскільки з часом може розвинутись гіперчутливість, ознаки якої відсутні під час першого контакту.

У разі появи алергічних захворювань у сім’ї необхідно терміново звернутись на консультацію до сімейного лікаря і лікаря-алерголога для вчасного призначення лікування та діагностики даного алергічного захворювання.

Матеріал підготувала дитячий алерголог Замкова Лариса Василівна