X
Icon 1 Онлайн запис
Icon 2 Зворотній дзвінок
Icon 3 Консультація онлайн
Icon 4 Результати аналізів
Icon Map Контакти
uk
Icon 1
Онлайн запис
Icon 2
Зворотній дзвінок
Консультація онлайн
Icon 4
Результати аналізів
Icon Map
Вишневе, вул.
Святошинська, 27-А
Вишневе, вул.
Лесі Українки 74-в

Адреса підрозділів та графік роботи
Адреса підрозділів
Графік роботи
Лікувально-профілактичний підрозділ
Вишневе, вул. Святошинська, 27-А
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00
Амбулаторія з малою операційною
Вишневе, вул. Лесі Українки 74-в
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00

Для оформлення запису онлайн обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Додаткова інформація

Для запиту зворотньго дзвінка обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Якщо ви не отримали результати аналізів зробіть повторний запит заповнивши форму вказав свої ПІБ та Email на який їх вислати.

virus-fearЗараз багато різної інформації про пандемію коронавірусу. Йде величезний інформаційний потік щодо розвитку ситуації і в світі, і у нас в країні. Це саме по собі може викликати занепокоєння у кожного з нас. І це абсолютно нормальні переживання для людини. Дивно було б, якби людина нічого не відчувала, повністю ігноруючи те, що відбувається.

Мені задають питання: «Страх – це нормально?», «Якої сили страх може бути?», «Що робити, щоб впоратися зі своїм страхом?».

По-перше, страх в цій ситуації – це нормальна людська емоція. Її треба прийняти в собі як будь-які емоції та інші важливі процеси в нашому організмі. Ви можете відчувати страх хвороби, страх за своє життя, життя своїх близьких, страх наслідків від всього, що відбувається зараз. Це потрібно помітити, усвідомити. Страх – дуже сильна емоція, вона впливає на всі наші відчуття, сприйняття, пам’ять, мислення і поведінку. Наша увага загострюється на ситуації, що сигналізує про небезпеку. Даний ефект має і адаптивне значення: ми в змозі сконцентрувати всю свою енергію для усунення загрози, уникнути небезпеки. Ми починаємо цікавитися значущою інформацією, яка допоможе нам сформувати правильну поведінку в ситуації загрози. У даній ситуації звуження сприйняття і обмеження свободи поведінки не тільки виправдані, але й необхідні.

Слабкий страх переживається як тривожне передчуття, занепокоєння. Взагалі тривога являє собою комбінацію декількох емоцій. На першому місці це страх і інтерес, а також гнів, печаль, провина і сором / збентеження.

На події ми реагуємо збудженням на біологічному рівні. Наприклад, якщо ми почули або прочитали інформацію, пов’язану з захворюваністю і смертністю від вірусу COVID-19, у нас з’являється фізичне збудження. Добре б його витратити на будь-яку важливу для нас діяльність. У дикій природі це реалізується через реакції втечі або нападу, відбувається розрядка цієї енергії. А ми у комп’ютера або телевізора … реагуємо частим дихання, прискоренням пульсу, підйомом тиску, частим сечовипускання і іншими фізіологічними реакціями. Переживання тривоги підживлює тривожні думки, їх стає все більше і більше. Тривога наростає, виникає замкнуте порочне коло.

У міру наростання страху людина відчуває все більшу невпевненість у власному благополуччі. Важливо відзначити, що страх може бути результатом розумової оцінки ситуації як потенційно небезпечної (в основі може лежати не дійсно реальна ситуація, а імовірно придумане самою людиною, отримана з неправдивих фейковий джерел). Активація страху також може відбуватися за принципом емоційного зараження один від одного.

Ситуація стає ненормальною, якщо хтось виявляється повністю поглинутим страхом і не в змозі більше нічим іншим займатися, ні про що думати.

Крайній прояв страху – жах, супроводжується надзвичайно високим рівнем активації вегетативної нервової системи, відповідальної за роботу серцево-судинної системи і всього організму. Надлишкова активація вегетативної нервової системи, створює непомірне навантаження на життєвоважливі органи. Саме тому дуже сильний страх є потенційно небезпечним переживанням. Як іноді кажуть, «епідемія забрала тисячу життів, інші померли від страху».

Як допомогти собі впоратися з емоцією страху?

Щоб правильно реагувати на те, що відбувається, залишатися психологічно здоровими, бажано навчитися керувати своїми емоціями, зокрема емоцією страху. Наші емоції і переживання треба сприймати як щось живе, природнє – раз прийшла емоція, треба їй дозволити «бути», тоді через якийсь час вона обов’язково нас покине.

Допомагають в цьому приємна музика, спів, малювання, танець, розумне фізичне навантаження, бажано частину вправ робити на свіжому повітрі, ходьба, йога, дихальні вправи для зняття стресу, спілкування з улюбленими тваринами, являється час для хобі.

Добре працюють техніки візуалізації вашого страху, техніки релаксації (розслаблення). Для розслаблення добре допомагають медитація, водні процедури і інші фізіотерапевтичні заходи.

Якщо від проблеми можна позбутися швидко і легко, спробуйте змінити своє внутрішнє ставлення до подій. Давно було помічено, що емоції інтересу та страху змагаються один з одним за нашу увагу і поведінку. Оскільки інтерес-збудження має позитивне значення, спонукаючи індивіда вивчати, взаємодіяти з ситуацією або об’єктом. І, звичайно ж, в нашому житті повинні бути присутніми гумор і сміх.

У оптимістично налаштованих людей краще працює імунна система.

Менше слухати і читати новин, а особливо в соцмережах (з’явилася велика кількість фейків). Позитивне, оптимістичне мислення, всім негативним думкам говоримо «Стоп». Заповнюйте день справами, які приносять вам задоволення. Поверніться до старих звичних захоплень, що дарують радість. І головне помічайте позитивні емоції.

Якщо вам важко справлятися самостійно з вашими психологічними проблемами, звертайтеся до фахівців: лікарів-психотерапевтів і психологів

Бажаю вам стійкості, гармонії і психологічної рівноваги.

Лікар-психотерапевт вищої категорії, гештальттерапевт О.О.Кучук