Застосування препаратів
В залежності від розв’язуваної проблеми препарати підбираються індивідуально в кожному конкретному випадку. Основними групами препаратів, що застосовуються для мезотерапії тіла, є:
Ліполітики – речовини, що стимулюють процес ліполізу (процесу розщеплення молекул жиру). Вони застосовуються для корекції целюліту, боротьби з локальними жировими ускладненнями.
Ферменти– речовини, що діють на структуру сполучної тканини. Вони здатні розпушувати рубцеву тканину і грубі сполучнотканинні перегородки між часточками жирової тканини, що формують характерний «целюлітний рельєф шкіри.
Препарати, що стимулюють синтез колагену і еластину в шкірі, що забезпечують ефект ліфтингу», підтягують шкіру. Вони застосовуються в боротьбі з в’ялістю шкіри, що виникла в результаті старіння шкіри, так і після схуднення, видалення локальних жирових відкладень, коли утворюються «надлишки шкіри».
Судинні препарати з лімфодренажним дію, нормалізують мікроциркуляцію, зміцнюють стінки судин, збільшують їх тонус. Їх застосування показане при вираженій слабкості судин, набряковому целюліті і в багатьох інших випадках.
Вітаміни і мікроелементи – кожен з них є ліками, до кожного є свої показання та протипоказання.
Вводиться може як один препарат, так і суміш різних речовин, на професійному сленгу називається «коктейлем». Кількість варіантів використовуваних сумішей дуже велике: для вирішення кожної конкретної проблеми у лікаря є можливість підібрати препарат і його концентрацію, скласти індивідуально підібраний «коктейль», додавши необхідні компоненти.
Показання
Основними показаннями до застосування мезотерапії в косметології тіла є:
целюліт
локальні жирові відкладення
розтяжки (Стрий)
рубці
в’ялість шкіри, зморшкуватість, зниження її тонусу, пружності
Мезотерапія – метод зниження ваги?
З її допомогою можна зруйнувати жирові відкладення саме в тих місцях, де це важливо з естетичної точки зору – в зоні «галіфе», живота та ін. Але це не «зниження ваги», а «корекція фігури». У той же час, в комплексні програми зниження ваги, що включають дієтотерапію, масаж і інші методи, мезотерапія включатися може.
Як проходить процедура
На попередньої консультації лікар визначає наявні проблеми, їх локалізацію, оптимальний метод їх усунення, наявність або відсутність протипоказань до проведення мезотерапії конкретними препаратами. Вам необхідно повідомити лікаря про всі наявні у вас захворюваннях, про прийнятих ліках, про що виникали коли-небудь раніше алергічних реакціях, якщо вони були. Області ін’єкцій, їх кількість, доза препаратів залежать від характеру розв’язуваних проблем і індивідуальних особливостей шкіри. Після попередньої дезінфекції шкіри ін’єкції виробляються на глибину від 1-2 мм (в шкіру) до 1-2 см (в підшкірно-жирову клітковину), в залежності від того, на яку тканину необхідно впливати. Після закінчення процедури проводиться повторна антисептична обробка шкіри, можливе нанесення кремів з заспокійливу дію.
Після процедури
Протягом 2-3 днів після мезотерапії тіла не слід відвідувати баню, сауну, басейн, солярій. Слід утриматися від масажу тіла та інших механічних впливів на оброблену область, включаючи можливе подразнення шкіри одягом. Тривалість курсу мезотерапії тіла може бути різною. Вона залежить від того, які косметичні проблеми вирішуються за допомогою цього методу, стану шкіри, вашого віку. Як правило, для корекції целюліту 3 стадії потрібно 5-15 процедур, а локального зменшення обсягів тіла – від 4 до 10, що проводяться 1 раз в 7-14 днів. Можливе проведення як підтримуючу процедуру, так і повторних курсів. Результати після курсу мезотерапії тіла при правильному догляді за шкірою належному способі життя можуть зберігатися тривалий час.
Поєднання з іншими процедурами
Мала травматичність методу і його дії дозволяють поєднувати мезотерапію тіла з іншими косметологічними процедурами, наприклад масаж.