X

Будь-яке нездужання, підвищення температури, біль в горлі, нежить або кашель в часи пандемії навіює страх.
Коли відчули ознаки хвороби найперше, що потрібно зробити це заспокоїтись.
Не варто приймати противовірусні препарати. Вони не мають жодної доведеної дії в боротьбі з вірусною інфекцією.
Провітрюйте приміщення та зволожуйте повітря, ці прості правила допоможуть вашим слизовим не пересихати та активно боротися з вірусом.
Пам’ятайте про питний режим. Тепле пиття (чай з лимоном, ромашкою, ягодами або звичайна вода) особливо при лихоманці допоможе підтримати водний баланс.
Прийміть препарати парацетамолу або ібупрофену  при температурі вище 38,5 або нижче, якщо маєте виражений головний та ломоту в тілі. Не чекайте швидкого ефекту і температури 36,6 після прийому.
При болю в горлі допоможуть спреї зі знеболюючим ефектом (Тантум-верде, Фортеза, Зіпелор) або м’ятні льодяники при першінні в горлі.
Кашель це захисний механізм! Протикашльові засоби можуть погіршити ситуацію, вони пригнічують центр кашлю і мокрота накопичується в бронхах та не виводиться. Препарати для розрідження мокроти мають свої показання. Особливо це стосується дітей! Тому питання про їх призначення вирішує лікар.
Нежить — промиваємо носик сольовим розчином (Пшик, хюмер, аквамаріс, носоль). Якщо дихання через ніс утруднене використовує у судиннозвужуючі краплі ( Тизин, Називін, назол, санорин, евказолін) не перевищуємо дозування та кількість використань на добу. Не використовуємо більше 5 днів.
Антибіотики лише при підтвердженні бактеріальної інфекції! Рішення приймає лікар спираючись на клінічну картину та загальний аналіз крові, с-реактивний білок.
Якщо температура залишається високою більше 3 днів, або знову підвищилась після кількох днів її відсутності, важко дихати, посилився кашель, або виражені симптоми інтоксикації обов’язково зверніться до лікаря.

Савченко Інна Вікторівна сімейний лікар