X

Оніхокриптоз (врослий ніготь) ‒ одне з найпоширеніших захворювань в амбулаторній хірургічній практиці, що виникає у пацієнтів різних вікових груп, переважно у жінок працездатного віку, створюючи труднощі у повсякденному житті, призводячи до суттєвого зниження фізичної активності, погіршення психоемоційного стану, унеможливлюючи виконання професійних обов’язків, значно знижуючи якість життя пацієнтів.

Причиною врослого нігтя є:

  • використання вузького взуття на високих підборах,
  • недотримання правил гігієни,
  • неправильне обрізання нігтів.

Несприятливими чинниками хвороби є аномалії розвитку стоп: плоскостопість, цукровий діабет, вальгусне викривлення великого пальця. Жоден з існуючих методів лікування не є досконалим, про що свідчить наявність понад 150 варіантів лікування. Частота рецидивів при лікуванні врослого нігтя досягає 40-70 %, тривалість періоду непрацездатності ‒ 14-20 днів.

На відміну від гострих гнійних захворювань з добре дослідженою етіологією, патогенезом, тактикою лікування, врослий ніготь сьогодні розглядається як поліетіологічна хронічна хвороба, патогенетично недостатньо обґрунтована. Саме тому у більшості випадках лікування хвороби супроводжується значними труднощами, оскільки більшість цільових рекомендацій направлені на усунення не причини, а наслідків вростання.

Консервативні прийоми лікування оніхокриптозу довели свою невелику ефективність, а традиційні хірургічні втручання та їх модифікації є травматичними, спотворюють нігтьову фалангу, порушують анатомо-функціональну структуру пальця і досить часто призводить до рецидиву хвороби.

Саме тому, наша клініка активно виконує оперативні втручання при врослому нігті, які не тільки направлені на видалення нігтьової пластини, а й на пластику бокових валиків, тому що одна з основних причин вростання нігтя, це саме наявність великих «пухких» бічних валиків.

Лікарі-хірурги Медичного центру «ВАСЕДА» гарантують відмінний естетичний вигляд нігтя після оперативного втручання.