X

quest-covidДуже багато запитань виникає у пацієнтів на прийомі у сімейного лікаря що стосуються коронавірусної інфекції.

Сімейний лікар Медичного центру «ВАСЕДА», Кучера Ірина Володимирівна поділилася своїм досвідом та надала відповіді на питання, що задають найчастіше. Отже

“У мене COVID-19, що робити Які мої подальші дії — Такі питання щодня задають мені мої пацієнти…”
Перше, що потрібно зробити, це заспокоїтися і спробувати “прийняти ситуацію”.
Друге – самоізоляція!

“А може мені прийняти противірусні, які краще взяти”
– Нажаль етіотропного лікування COVID-19 не існує. Тому лікуємось симптоматично, при підвищенні температури, ломоти в тілі і головного болю нашими “друзями” є жарознижуючі препарати. При “сухості” в носі і горлі я рекомендую застосовувати щадні масляні спреї, або навіть звичайну обліпихову олію і Ісла-моос, або Тос-Май при покашлюванні і першінні в горлі.
Також слід не забувати про дробне пиття, побільше фруктів, овочів і дихальну гімнастику, більше рухатися і при можливості дихати свіжим повітрям (виходити на балкон, якщо є приватний будинок, проводити більше часу на свіжому повітрі). Скоріше за все з COVID-19 нам потрібно буде “подружитися” і навчитися з ним жити.

“А дайте мені одразу антибіотик, щоб пневмонії не було”
– Ні і ще раз ні, на вірус антибіотик нажаль не діє (та й пневмонія зазвичай виникає вірусна, лиш потім можливе приєднання зазвичай атипової мікрофлори. Звичайно, якщо стан буде погіршуватися, або з’явиться посилення кашлю, ми проведемо додаткові аналізи, обстеження і дізнаємося чи потрібно підключити антибактеріальні препарати.

“Лікарю, а може мені пропити Лазолван або АЦЦ, в мене ж кашель Я хочу ,щоб швидше відкашлялося”
– Мої пацієнти знають моє негативне відношення до “муколітиків і відхаркуючих”, особливо коли кашель викликаний постназальним затіканням. Без огляду лікаря ніяких муколітиків, ніколи!!! Бо можна собі нашкодити!

“Скільки днів я маю перебувати на самоізоляції”
– Як мінімум 14 днів.

“І скільки часу, я так хворітиму”
– Коронавірусна хвороба у всіх проходить по різному, в середньому місяць, деякі мої пацієнти хворіли і півтора. Вірус до кінця не вивчений, має хвилеподібний перебіг, з погіршенням стану і підвищенням температури зазвичай у вечірній час, головним болем, загальною слабкістю, деколи нудотою, малопродуктивним кашлем, набряком в носі, також втратою запаху і смаку( у 80%). Люди з груп ризику перебувають у мене під пильним контролем,щоб при можливості мінімізувати ризики розвитку ускладнень.

“Я дуже переживаю за дитину, щоб не заразилась від мене Лікарю, може їй почати давати противірусні”
– Ні , нічого не потрібно. Дітки зазвичай легко переносять Коронавірус, лише одноразовим підняттям температури, без ускладнень. А от ізолювати таких діток бажано !

Мої пацієнти, які хворіють на COVID-19 перебувають на зв’язку зі мною до одужання. Здоровий спосіб життя, виконання рекомендацій лікаря сприяють якнайшвидшому одужанню! Здоров’я Вам , бережіть рідних і близьких!

Бережіть себе!
Медичний центр «ВАСЕДА» — партнер Вашого здоров’я!