Врослий ніготь («оніхокріптоз») на сьогодні є досить частою та неприємною проблемою. Це хірургічне захворювання що пов’язане з вростанням нігтьової пластинки в бокову частину нігтьового валика з однієї чи двох сторін. Врослий ніготь, симптоми якого зустрічаються досить часто, може виникнути в будь-якому віці, проявляючись, таким чином, як у дітей, так і дорослих.
Чому ж вростає ніготь?
Врослий ніготь на нозі може з’являтися з наступних причин:
- Носіння вузького взуття, яке здавлює пальці разом, чим сприяє неправильному росту нігтів.
- Неправильне здійснення підстригання нігтів: це необхідно робити по прямій лінії, а багато хто помилково заокруглює краї.
- Грибкові інфекції нігтів викликають їх потовщення або розширення.
- Гостра травма, пошкодження нігтя.
- Спадковий фактор – якщо врослий ніготь турбує кого-небудь з вашої родини, то є ймовірність, що він з’явиться і у Вас.
На що варто звернути увагу:
Захворювання супроводжується запаленням м’яких тканин, а саме почервонінням, набряком нігтьового валика або пальця, болем. При прогресуванні захворювання з’являються гнійні виділення, та наростання «зайвої» тканини нігтьового валика. Палець з врослим нігтем збільшується в розмірі, що заважає ходьбі, стає важко носити своє звичайне взуття.
Подібне явище вкрай небезпечно для людей, у яких діагностували цукровий діабет і порушення кровообігу в судинах в області ніг. Тому при появі перших симптомів необхідно одразу звернутись до лікаря!
Лікування
Лікування врослого нігтя залежить від стадії захворювання. Цей поділ залежить від ступеню вростання та тривалості захворювання:
У першій стадії спостерігається почервоніння, набряк, біль і відчуття тиску в нігтьових валиках. Для другої стадії характерне приєднання інфекції. Вросла частина нігтьової пластинки є стороннім предметом у шкірі, що підтримує запалення з відділенням гною з рани. Третя стадія є розростанням грануляційної тканини в області нігтьового валика. Гостре запалення змінюється хронічним, це може тривати місяці або й роки.
Слід пам`ятати, що чим раніше почати лікування, тим кращим буде результат.
Ефективність консервативного лікування невисока, часто настає рецидив. Чому найчастіше консервативне лікування неефективне можна зрозуміти, подивившись на додані фотографії та схеми – вростання нігтя починається не з його кута, а з основи нігтьової пластини і крім видимої частини нігтя існує ще й прихована нігтьовим валиком, і вивести цю частину без операції часто неможливо.
Показаннями до оперативного лікування є:
• наявність вростання нігтьової пластинки;
• розвиток гіпергрануляцій нігтьового валика, запалення нігтьового валика (пароніхія).
Тому, при виникненні вростання нігтьової пластини, доцільно якомога раніше звернутись до хірурга з метою обрання найбільш ефективної методики лікування.
В МЦ «ВАСЕДА» Вы можете получить квалифицированную помощь по поводу вросшего ногтя, а также при рецидивирующих формах. Своевременное обращение к хирургу позволит сохранить ногтевую пластину и практически устранить вероятность появления рецидива в будущем.