X
Icon 1 Онлайн запис
Icon 2 Зворотній дзвінок
Icon 3 Консультація онлайн
Icon 4 Результати аналізів
Icon Map Контакти
uk
Icon 1
Онлайн запис
Icon 2
Зворотній дзвінок
Консультація онлайн
Icon 4
Результати аналізів
Icon Map
Вишневе, вул.
Святошинська, 27-А
Вишневе, вул.
Лесі Українки 74-в

Адреса підрозділів та графік роботи
Адреса підрозділів
Графік роботи
Лікувально-профілактичний підрозділ
Вишневе, вул. Святошинська, 27-А
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00
Амбулаторія з малою операційною
Вишневе, вул. Лесі Українки 74-в
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00

Для оформлення запису онлайн обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Додаткова інформація

Для запиту зворотньго дзвінка обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Якщо ви не отримали результати аналізів зробіть повторний запит заповнивши форму вказав свої ПІБ та Email на який їх вислати.

gemor
Геморой – захворювання, що характеризується варикозним зміною вен заднього проходу і прямої кишки з утворенням гемороїдальних вузлів. Симптоматично проявляється відчуттям печіння, тяжкості, сверблячки в задньому проході, кровотечами червоною кров’ю з вузлів. Може ускладнитися випаданням, утиском і тромбозом гемороїдальних вузлів. Запалення вузлів веде до виникнення ректальних свищів і парапроктиту. Тривалі гемороїдальні кровотечі призводять до розвитку анемії.

Геморой є одним з найпоширеніших проктологічних захворювань. Геморой являє собою патологічно збільшені гемороїдальні вузли, які схильні до запалення, кровоточивості і випадання із заднього проходу. Назва захворювання являє собою грецький термін, що позначає в перекладі кровотеча. Кровотечі є найбільш яскравим, але не єдиним симптомом при розвитку геморою.
Гемороїдальні венозні сплетення у людини розташовуються в підслизовому шарі стінки анального каналу, подібні за своєю будовою з кавернозними тілами статевих органів і, як передбачається, грають роль в забезпеченні повного змикання заднього проходу і утриманні калових мас. Розрізняють внутрішні і зовнішні гемороїдальні вузли. У більшості людей рано чи пізно виявляється різного ступеня збільшення цих венозних утворень. Збільшення гемороїдальних вузлів, виявлене при огляді і не супроводжується клінічною симптоматикою, не рахується захворюванням.
Клінічно геморой проявляється випаданням внутрішніх, тромбозом зовнішніх гемороїдальних вузлів, кровотечами, свербінням і палінням в прямій кишці, хворобливістю при дефекації. В даний час в Україні в більшості випадків вдаються до хірургічного видалення патологічно збільшених вузлів (в порівнянні в США і Європі цей показник набагато менше). Ефективності нехірургічних методів лікування сприяє раннє виявлення захворювання і своєчасне звернення до лікаря.

КЛАСИФІКАЦІЯ
Залежно від локалізації геморою, симптоми і лікування захворювання будуть істотно відрізнятися.
Геморой може бути: внутрішнім, зовнішнім, комбінованим.
Внутрішній геморой розвивається в просвіті прямої кишки. Зазвичай його важко побачити неозброєним оком і хворий тільки по відчуттях може здогадуватися про наявність патології. При внутрішньому геморої в результаті посиленого струму крові різні судинні сплетення, що знаходяться в прямій кишці, починають розширюватися, і, в кінцевому результаті, випинаються з-під слизової. Ця форма розвивається поступово і супроводжується відсутністю яскраво вираженої клінічної картини.
Зовнішній геморой. Він відрізняється від внутрішньої форми тим, що гемороїдальні вузли випинаються назовні біля ануса і добре видно навіть неозброєним оком. Для такої форми характерним є велика кількість різних неприємних симптомів, які доставляють хворому масу незручностей.
Комбінований геморой – це поєднання внутрішньої і зовнішньої форми. Така комбінація вважається найважчою, і, як правило, розвивається внаслідок зневаги порадами лікаря і своєчасної терапією.

CТАДІЇ ГЕМОРОЮ
При звичайному перебігу хвороби геморой проходить чотири стадії свого розвитку – від найперших симптомів до важкого стану останнього етапу захворювання.
Появи найраніших симптомів знаменує собою першу стадію геморою. На цьому етапі хвороба тільки починає формуватися. Перші вузли невеликого розміру, які тільки почали з’являтися, людина часто не помічає. А присутні симптоми і незручності ще настільки незначні, що на них рідко звертають увагу.
Друга стадія розвивається, якщо при перших його проявах не були прийняті відповідні заходи з лікування та усунення причини, що провокує хворобу. У цій стадії больові відчуття посилюються, а також відбувається випадання вузлів назовні. Як правило, на цьому етапі досить високу ефективність показують препарати для місцевого лікування.
Третя стадія відрізняється від другої тим, що самостійно вправити гемороїдальні вузли всередині вже не виходить. Вони випадають не тільки при дефекації, але навіть і при найменшому фізичному зусиллі.
Четверта стадія чревата тяжкими симптомами та ускладненнями. Вузли практично постійно знаходяться зовні, при цьому вони сильно болять і кровоточать. У більшості випадків при цій стадії рекомендовано вже оперативне втручання.

ЯК ЛІКУВАТИ ГЕМОРОЙ?
Слід знати, що геморой лікуватися в будь-який його стадії, але чим важче захворювання, тим більше інвазивна методика потрібна для його лікування. Тому слід лікувати геморой в початкових його стадіях, в цьому випадку хворий може скористатися найбільш комфортними методами.
Найбільш популярні на сьогоднішній день методи лікування геморою:
• Консервативна терапія (лікування загострення захворювання);
• Інфрачервона коагуляція (внутрішній геморой 1-2 стадії);
• Лігування латексними кільцями (внутрішній геморой 2-3 стадії);
• Хірургічне лікування (внутрішній і комбінований геморой 4 стадії):
• класична гемороїдектомія;

ЛІГУВАННЯ ГЕМОРОЮ ЛАТЕКСНИМИ КІЛЬЦЯМИ
В даний час все більш широке поширення серед проктологів отримує досить простий і ефективний амбулаторний метод лікування внутрішнього геморою – лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями.
Свого часу за кордоном було розроблено спеціальний пристрій, за допомогою якого на ніжку гемороїдального вузла накидають циркулярну лігатуру зі спеціальної латексної гуми. Після здавлювання ніжки і припинення припливу крові до вузла він відторгається разом з лігатурою на 11 – 14 день після маніпуляції. В результаті поступового прорізування тканин еластичною лігатурою після його відторгнення утворюється культя, покрита сполучною тканиною.
Лігування гемороїдальних вузлів виконується пацієнтам з другої-третьої стадією геморою. При першій стадії у зв’язку з невиражену гемороїдальних вузлів ця процедура не проводиться. У деяких випадках процедуру можна проводити при четвертій стадії захворювання, тобто при постійно випадають гемороїдальних вузлах, але з чітко вираженими межами, без виражених зовнішніх гемороїдальних вузлів.
При відсутності чітких меж між зовнішніми і внутрішніми гемороїдальними вузлами проведення лігування вважається недоцільним. Відсутність кордонів між зовнішніми і внутрішніми гемороїдальними вузлами, як це буває при комбінованому геморої, ускладнює і обмежує накладення латексних лігатур.
Протипоказанням для лігування внутрішніх гемороїдальних вузлів є запальні захворювання: тріщина анального каналу, хронічний парапроктит, проктит в фазі запалення.
Процедура лігування внутрішнього геморою у одного пацієнта, як правило, проводиться за два, три (найчастіше) і більше сеансів. Найкраще проводити за один сеанс лігування одного гемороїдального вузла.
Результати лікування дозволяють вважати лігування латексними кільцями ефективним і радикальним методом лікування геморою.

КОРИСНІ ПОРАДИ:
• Приймайте ванни якомога частіше. Прийом ванни – дуже ефективний засіб профілактики геморою. Прийом ванни дуже добре нормалізує мікро циркуляцію крові в анальної області та підтримує цю область в чистоті.
• Слідкуйте за гігієною прианальної області і промежини. Не обмежуйтеся тільки використанням туалетного паперу. Обов’язково підмивайтеся після кожної дефекації. Намагайтеся використовувати м’яку багатошарову туалетний папір.
• Намагайтеся уникати запорів. Запори – один з головних чинників, що сприяють розвитку геморою і появі анальних тріщин. Своєчасне лікування запорів, нормалізація діяльності травного тракту, регулярне і правильне харчування допоможуть Вам уникнути геморою. Пам’ятайте! – регуляція консистенції кишкового вмісту і його транзиту по товстій кишці є неодмінною умовою профілактики геморою.
• Намагайтеся уникати діареї (проносів). Крім роздратування при діареї (проносі) висока ймовірність проникнення в анальні крипти інфекції, що може послужити причиною запального процесу і освіти ректального свища.
• Намагайтеся довго не тужиться під час дефекації. Довгий і завзяте напруженні при дефекації також є причиною ректальних кровотеч і освіти геморою. Намагайтеся цього уникати.
• Уникайте переохолодження. Переохолодження може бути причиною порушення кровообігу, що може послужити причиною утворення геморою або його загострення (тромбоз, сильні болі).
• Не проводьте в сидячому положенні занадто багато часу. “Сидяча” робота призводить до порушення кровообігу і застою венозної крові, що сильно сприяє розвитку геморою. Якщо Вам за службовим обов’язком доводиться багато часу сидіти, частіше робіть невеликі перерви в роботі, а в сидячому положенні періодично напружуйте сідничні м’язи. Регулярно займайтеся гімнастикою, плаванням, більше гуляйте пішки.
• Не проводьте багато часу за кермом. Довгий сидіння за кермом призводить до порушення кровообігу, що сприяє розвитку геморою. Якщо ви професійний водій, а також робіть перерви і розминку. Регулярно займайтеся гімнастикою, плаванням, більше гуляйте пішки.
• Не зловживайте спиртним, гострої та солоної їжею. Спиртне підсилює кровообіг в прианальної області, що може призвести до посилення кровотечі. Гостра і солона їжа сприяє сильного роздратування прианальної області і збільшенню перебігу захворювання.
• Вчасно консультуйтеся з доктором для постановки правильного діагнозу. Не займайтеся самодіагностикою і не економте на своєму здоров’ї. У деяких випадках, списуючи симптоми ректального раку на геморой, хворий занадто пізно дізнається про справжній діагноз.

Правильне харчування – є найважливішим фактором не тільки профілактики, але і лікування геморою. Адже будь-які відхилення в процесі спорожнення кишечника (запори, проноси) провокують загострення захворювання.
Тільки через правильне і регулярне харчування можна домогтися нормалізації діяльності травного тракту, регуляції консистенції кишкового вмісту і його транзиту по товстій кишці.
Для того щоб правильно підібрати дієтичне харчування, необхідно знати особливості організму хворого, причини відхилень. Поради по лікувальному харчуванню мають багато індивідуальних особливостей. Ось чому необхідно звернутися до лікаря і пройти призначений їм обстеження.
Захоплення їжею, що містить тваринні білки (м’ясом, рибою, яйцями, сиром), привертає до запорів. Аналогічно тривале дотримання надмірно щадних дієт може призводити до порушення евакуаторної функції кишечника.

ПРИ ГЕМОРОЇ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ:
• харчуватися регулярно, в один і той же час;
• при схильності до запорів вживати в їжу більше рослинної клітковини на тлі збільшеного споживання води (1,5-2 літра на добу), обмежити споживання виробів з борошна вищого сорту;
• при схильності до діареї (поносу) необхідно проконсультуватися з лікарем для виявлення причини і розробці рекомендацій (часто діарея є одним із симптомів досить серйозних захворювань шлунково-кишкового тракту);
• виключити з раціону гостру, солону їжу, спиртне.