X

kropivnitsaКропив’янка є одним з найбільш поширених захворювань, через яке звертаються до алерголога.Кропив’янка турбує хоча б раз у житті кожну третю дорослу людину. Захворювання нагадує з першого погляду опік кропивою, для якого характерний висип у вигляді червоних пухирів по тілу. У медицині ця хвороба отримала назву поліетіологічним дерматоз і має кілька форм: гостру, хронічну рецидивуючу і гостру з розвитком набряку Квінке.

Кропив’янка у дитини поєднується з алергічним дерматитом або з дитячою сверблячкою. Кропив’янка у дорослих протікає більш серйозно і іноді переходить в самостійне хронічне захворювання.

Причиною виникнення захворювання виступає токсико-алергічний дерматит, тому в більшості випадків з’ясувати справжні причини кропив’янки складно. Іншими провокуючими факторами виступає спадковість, харчова алергія, захворювання шлунково-кишкового тракту, вогнищева інфекція, алергія на медичні препарати.

Найчастіше шкірний запальний процес виникає через збій у роботі імунної системи організму. А вцілому поява кропив’янки у дорослих обумовлена чутливістю імунної системи до підвищеного вмісту біологічно активних компонентів. У зв’язку з чим йде збільшення обсягу гістаміну в сироватці крові, а здатність організму до інактивації зменшується.

У хворих кропив’янкою виявлено підвищений вміст ферменту уроканінази. Цей фермент відповідає за здатність гальмувати активність гістідіндекарбоксілази, що перетворює кислоту гистидин в гістамін. В результаті утворюється надлишок гістаміну, а він в свою чергу викликає токсичну реакцію і розширює капіляри.

У цьому процесі беруть участь також брадикінін і серотонін, що підсилюють дію гістаміну. Велика роль у виникненні кропив’янки належить порушенням вегетативної нервової системи. Тому лікар перед початком лікування детально вивчає патогенез хвороби, для виявлення генетичних особливостей атопічного характеру. Розвиток кропив’янки у дорослих супроводжується анафілактоїднимиреакцями.

Підіб’ємо підсумки, що ж викликає кропив’янку у дорослих: медикаменти, отрута комах, миючі препарати, їжа, пилок рослин, укуси перетинчастокрилих, домашній пил, домашні тварини, цвіль, переливання крові, мороз, тиск, сонце, опіки кропивою, нестабільний психологічний стан людини , інфекційні, бактеріальні захворювання, хвороби нирок, печінки, сироваткова хвороба, порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, ендокринні захворювання, червоний вовчак, колагенози, ревматоїдний артрит, морфін, тіопентал натрію, кодеїн, антібіотіки, ібупрофен, інгібітори АПФ, диклофенак, новокаїн, лідокаїн, новоутворення, гіпотиреоз.

Якщо у Вас кропив’янка і Ви самостійно не справляєтесь із її лікуванням, зверніться за допомогою до кваліфікованого алерголога Медичного центру «ВАСЕДА». Лікар допоможе розібратися із цим непростим захворюванням, дасть рекомендації щодо основних принципів харчування, додаткового обстеження та лікування цієї патології, допоможе віддиференціювати алергічну кропив’янку від неалергічної, підкаже як себе вести при її важкому прояві – набряку Квінке, оформить паспорт алергологічного хворого.