X
З Наступаючим 2019 роком!

До дитячого лікаря-ортопеда часто звертаються батьки з питаннями , що виникають при виборі черевичків для дитини. Звичайно дуже корисно ходити босоніж, але більшу частину життя ми ходимо у взутті.При сучасній різноманітності виробників та моделей обрати насправді якісні стає досить важко
Спочатку важливим буде пояснити , що стопа виконує три біомеханічні функції : опорну, амортизаційну та балансувальну. При виборі черевичків необхідно врахувати , щоб ці особливості не втрачались.Дитяча стопа незріла , піддається багатьом негативним впливам, в тому числі і неякісного взуття. Формування кісткового, зв’язкового та м’язового апаратувідбувається протягом кількох років.Тому вплинути і відкорректувати можливі порушення часто нескладно.

В деякі періоди форма та установка стопи відрізняється від дорослої, що іноді насторожує батьків. Вони підозрюють якесь порушення та приймають рішення про необхідність купівлі «ортопедичного» взуття. Нажаль стандарти дитячого профілактичного взуттямасс-маркету з позначкою «ортопедичне» не завжди відповідають назві. Висока жорстка задня частина, жорстка підошва, супінатор та спеціальні підбори найчастіше назвуть всі батьки . Іноді носіння таких моделей може навіть негативно вплинути на формування стопи дитини. Звичайно в деяких випадках при патології стопи призначають лікувальне взуття з подібними елементами. Носіння таких чобітків призначає лікар-ортопед.

Лікувальне ортопедичне взуття та устілки , як правило, виготовляються індивідуально. Тому для оцінки стану ніжки та отримання рекомендацій щодо потреб стопи вашої дитини обов’язково знайдіть час проконсультуватися з лікарем. Спеціаліст може оцінити правильність формування стопи відповідно віку та виявити можливі проблеми на ранніх стадіях. Інколи патологію нижніх кінцівок батьки сприймають як сімейну особливість, та не звертаються до лікаря. Доброю традицією було б обстежувати опорно-руховий апарат зростаючого організму хоча б один раз на рік. Під час таких візитів можна докладно обговорити з ортопедом яке взуття рекомендоване саме вашому малюку.

Якщо ж лікар не виявив ніякої проблеми в стопі, то,обираючи своїй дитинці наступну пару черевичків або босоніжок, зверніть увагу на такі основні моменти:
-відповідність розміру (довжина устілки не більше ніж на 1 см від довжини стопи),легкі та негроміздкі
-не стримують рухи в усіх відділах стопи
-підошва не деформується при носінні
-фіксують п’ятку до гомілково-стопного суглоба
-виготовлені з натуральних матеріалів
-не носилися іншою дитиною.

Будьте обізнані та здорові!