Ось і наблизився час осінніх холодів.
Осінь – час епідемій, застуд і загострення хронічних хвороб!
Застуди з’являються не через холод, а через віруси.
Коли дрібні вірусні частинки потрапляють в організм і починають розмножуватися, ми хворіємо: піднімається температура, болить горло, з’являється слабкість, нежить і кашель.
Наш головний лікар, медичного центру «ВАСЕДА» – Маргарита Олександрівна Капуста нагадує вам про клінічні прояви гострих респіраторних інфекцій та грипу, а також про їх профілактику.
Симптоми ГРВІ
До клінічних проявів гострих вірусних інфекцій відноситься група вірусних інфекцій, яка характеризується загальним інтоксикаційним синдромом і переважним ураженням слизової оболонки дихальних шляхів.
Для таких інфекцій нехарактерний різкий початок хвороби, а зазвичай поступовий, температурна реакція зазвичай досягає 37.0-37.5 у перші дні захворювання.
Нежить та закладеність носа виникає в перші дні , а часто і починається з нежиті. Кашель при ГРВІ з’являється одразу з болем в горлі. При аденовірусних інфекціях може бути відчуття піску в очах.
Симптоми ГРИПу
Для грипу характерний різкий та гострий початок, температура піднімається різко за 38.0С. Нежить та закладеність носу може з’явитися на 2-3 день від початку захворювання. Кашель найчастіше з’являється на другу добу від початку, часто спричиняє біль за грудиною.
Біль в горлі зазвичай не характерний, може розпочатись 3-4 день. Присутній головний біль та біль у м’язах, відчуття втоми, млявість. Безсоння може зберігатися 2-3 тижні після хвороби.
Слід відмітити почервоніння очей, світлобоязнь, сльозотеча.
Вірус грипу постійно мутує, викликаючи біль та дискомфорт, а ще призводить до різноманітних уражень багатьох органів і систем.
Можливі ускладнення після грипу:
✓ Ураження нервової системи;
✓ Загроза викидня(у вагітних);
✓ Запальні процеси в м’язах та суглобах;
✓ Захворювання серцево-судинної системи(міокардит, преикардит, інфаркт)
✓ Запалення оболонок головного мозку;
✓ Синусит, отит, гайморит, бронхіт, пневмонія;
✓ Некротичні зміни і крововиливи в легенях
Найважчі ускладнення від грипу у дітей: розвиток бактеріальної пневмонії, енцефалітів, міозитів, симптому Рейе.
Щоб цього уникнути, потрібно зробити профілактику ГРИПУ та ГРВІ. Найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу – щорічна вакцинація.
Для профілактики грипу в 2019 році застосовується вакцина «Ваксигрип Тетра»(Санофі Пастер С.А.Франція), яка містить інактивований спліт-вірус чотирьох штамів грипу. Імунна відповідь досягається протягом 2-3 тижнів. Щеплення діє на протязі від 6 місяців до 1 року. Вакцинація показана дорослим та дітям від 3-х років .
Протипокази до щеплення:
• Гіперчутливість до діючих компонентів вакцини;
• Схильність до алергіі;
• Підвищена t тіла в день вакцинації або на передодні;
• Наявність в анамнезі тяжких ускладень після щеплення;
• Алергія на курячий білок;
• Хронічні захворювання в стадії загострення(гіпертонія, серцева недостатність, бронхіальна астма, захворювання нирок, наднирників, органів дихання, серйозні патології ендокринної та нервової системи)
Декілька важливих порад щодо загальної профілактики:
1. Частіше мийте руки;
2. Провітрюйте приміщення;
3. Робіть вологе прибирання;
4. Зволожуйте слизові оболонки;
5. Уникайте близького контакту з хворими.