На кожну послідуючу процедуру 20%
Що таке, і для чого проводиться склеротерапія?
Склеротерапія, або склерозування вен – це процедура, яка полягає у введенні у просвіт вен спеціальної речовини, яка “обпікає” внутрішні стінки вен, після чого у їх просвіті кров згортається, і вони “склеюються”. Це призводить то припинення кровотоку в них і поступово їх перестає бути видно, а з часом частина вен повністю розсмоктується.
Речовина, яка застосовується для процедури, називається склерозантом. Найчастіше з цією метою використовується полідоканол (етоксисклерол) у різних концентраціях, залежно від розміру вен, які підлягають склерозуванню.
Полідоканол може вводитись у вени у вигляді розчину або спеціальної піни.
Розчин досить агресивно впливає на стінки вен, тому зазвичай використовується для склеротерапії дрібних вен у малих концентраціях. Для склеротерапії вен трохи більшого діаметру невелика кількість скорозанту змішується із повітрям і збовтується для створення бульбашок. Це робиться для того, щоб зменшити кількість склерозанту, який вводиться в організм (таким чином зменшуючи ризик розвитку ускладнень), і збільшіти кількість вен, які “спалюються” під час одного введення (піна має більший обєм і призводить до інтенсивного спазму вен).
Скільки потрібно процедур? Це залежить від особливостей судинної сіточки. Може знадобитися від 1 до 5 процедур склеротерапії. ( У середньому 2-3). Під час однієї процедури лікар робить у середньому, до 10 ін’єкцій препарату (етоксисклерол). Конкретна кількість ін’єкцій залежить від випадку.