X
Icon 1 Онлайн запис
Icon 2 Зворотній дзвінок
Icon 3 Консультація онлайн
Icon 4 Результати аналізів
Icon Map Контакти
uk
Icon 1
Онлайн запис
Icon 2
Зворотній дзвінок
Консультація онлайн
Icon 4
Результати аналізів
Icon Map
Вишневе, вул.
Святошинська, 27-А
Вишневе, вул.
Лесі Українки 74-в

Адреса підрозділів та графік роботи
Адреса підрозділів
Графік роботи
Лікувально-профілактичний підрозділ
Вишневе, вул. Святошинська, 27-А
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00
Амбулаторія з малою операційною
Вишневе, вул. Лесі Українки 74-в
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00

Для оформлення запису онлайн обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Додаткова інформація

Для запиту зворотньго дзвінка обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Якщо ви не отримали результати аналізів зробіть повторний запит заповнивши форму вказав свої ПІБ та Email на який їх вислати.

dermatit
Здоров’я населення і особливо дітей в нашій країні являється як медичною так і соціальною проблемою. На жаль стан здоров’я в Україні з кожним роком стає все більше екологічно залежним, в першу чергу від повітря, якості питної води, продуктів харчування та засобів гігієни.

По даним статистичного відділу на 01.01. 2015 року в Святошинському районі зареєстровано в дитячих поліклініках 70 738 дітей.На диспансерному обліку з діагнозом атопічний дерматит знаходиться 71 дитина віком від 0 до 17 років. Періодичний висип, тобто алергічні прояви на шкірі, має кожна четверта людина, однак звертається до фахівців дуже мала кількість хворих. Шорсткість (надмірна сухість) та висипи на шкірі дитини більшість батьків  вважають нормою і практично не вживають потрібних мір, в кращому випадку лікують шкіру самостійно.

Атопічний дерматит – це хронічне захворювання шкіри, з алергічним компонентом, розвивається у дітей зі спадковою схильністю, має хронічний і рецидивуючий перебіг. Він є пусковим механізмом, для формування в подальшому алергічного риніту, бронхіальної астми та інших алергічних захворювань.

Атопічний дерматит становить актуальну проблему сучасної педіатрії.  Поширеність атопічного дерматиту  неухильно зростає, що в свою чергу суттєво погіршує якість життя дитини та її родини, призводить до порушень в емоційній сфері.

Прояви атопічного дерматиту у дітей

Враховуючи, що прояви захворювання різні в залежності від віку, і стадії перебігу хвороби, немає чітких діагностичних критеріїв, діагноз виставляється на підставі сукупності огляду, анамнезу і лабораторних даних. У практиці можна виділити ряд симптомів характерних захворюванню:

  • присутність дерматиту в області щік, сідниць, волосистої частини голови, на розгинальній/згинальній поверхні кінцівок у вигляді висипу і бульбашок;
  • поява скориночок на місці висипу, лущення шкіри;
  • виражена, поширена сухість шкірних покривів протягом останніх 12 місяців;

Ведучу роль в розвитку атопічного (алергічного) дерматиту грають продукти харчування, лікарські засоби, домашній пил, мікроскопічні кліщі, епідерміс тварин, спори грибів, пилок рослин, а також неспецифічні подразники (синтетичний  одяг, дезодоранти, жорстка вода, різкі коливання температури та вологості, емоціональна та фізична загрузка) та інше.

Якщо частинки алергенів потрапляють в організм через дихальні шляхи, то проявом алергії буде  риніт, який супроводжується постійним виділенням рідкого слизу з носових шляхів, а також кон’юнктивіт – запалення слизової оболонки очей. Ускладненням даних проявів може бути обструктивний бронхіт та бронхіальна астма.  Алергічні реакції на харчові продукти та лікарські засоби, як правило, проявляються на шкірі у вигляді дерматиту.

Чому важливо і потрібно слідкувати за своїм здоровям та станом шкіри?

  1. Шкіра та слизові оболонки являються лицем всіх внутрішніх органів (печінки, підшлункової залози, кишківника, органів дихальної системи: носу, глотки, легень та бронхів; серця, судин, кісток, м’язів) і повірте, що список можна продовжувати довго.
  2. Шкіра відноситься до органів дихання, тому вражена шкіра практично не «працює», як орган дихання та живлення.
  3. При перших алергічних проявах на шкірі, терміново зверніть увагу на своє харчування та засоби гігієни.
  4. Обов’язково відвідайте лікаря і отримайте консультацію з приводу діагностики та подальшого лікування.
  5. Пам’ятайте, що здорове харчування – це недороге харчування, а просте (тобто їжа, яка приготовлена в домашніх умовах зі свіжих продуктів).
  6. Слідкуйте за чистотою в своїх квартирах, постійно проводьте вологе прибирання всіх поверхонь.
  7. В сім’ях, де проживає хворий з алергією, повинні бути відсутні тварини, акваріуми та рослини.
  8. Слідкуйте за наявністю грибків у ванній кімнаті, терміново займіться їх знищенням дезінфікуючими засобами.
  9. Не займайтесь самолікуванням!
  10. Не назначайте обстеження собі самостійно, лікар це зробить більш професійно та менш затратно.

Кількість порад може продовжуватись, розпочніть з самого простого та елементарного для вас.

Статтю підготувала дитячий алерголог вищої категорії – Замкова Лариса Василівна