Цикорій – широко відомий продукт, але нечастий гість на нашому столі. У продажу найчастіше ми зустрічаємо подрібнений сухий корінь цикорію, який заварюється в якості напою, як аналог кави, або як доповнення до нього. Цикорій можна назвати двояким продуктом, адже його вживання може впливати на організм як благотворно, так і з негативними наслідками.
Цикорій містить в собі такі вітаміни:
- тіамін (забезпечує нормальне функціонування роботи серця, системи травлення та нервової системи);
- рибофлавін або вітамін B2 (необхідний для репродуктивної функції людини, підтримує здоровий стан нігтів, волосся, шкіри, і навіть грає важливу роль в роботі щитовидної залози);
- аскорбінова кислота (стимулювання роботи імунної системи організму, зміцнення кровоносних судин, підтримання в нормі м’язового тонусу);
- каротин (потужний антиоксидант, перешкоджає старінню шкіри і зниження її пружності, також має імуномодулюючу дію).
Також, цикорій містить полісахарид інуліну (9-11%), який у харчовій промисловості використовується як замінник цукру. Для діабетиків напій з цикорію – справжній порятунок. Він підсолоджений природним чином і не підвищує рівень глюкози в крові.
Великий вміст білкових речовин цикорію додасть організму бадьорості і сил, хороший заряд енергії.
Сік цикорію зміцнює і живить м’язову систему очей. Але так як сік з цикорію добути навіть в кількості однієї склянки досить непросто, дозволяється змішувати його з іншими овочевими свіжими вичавленим соками, наприклад, з соком моркви. Пам’ятайте, що в сік, в якому кілька компонентів, для кращого засвоєння організмом потрібно додати пару столових ложок вершків, молока або будь-якого рослинного масла в кількості 1 ч.л. 5. Цикорій добре підвищує апетит, тому він рекомендований людям з ослабленою функцією шлунка, з дефіцитом ваги, або просто зі слабким апетитом.
На жаль, не для всіх цикорій однаково корисний. Для деяких категорій осіб з хронічними захворюваннями або порушеними функціями організму він може послужити недобру службу. Розчинна напій з цикорію можна вживати при таких захворюваннях:
- астма;
- бронхіт;
- хвороби судин;
- варикозне розширення вен;
- порушення роботи серця, серцевого м’яза;
- порушення роботи жовчного міхура.
Перед вживанням цикорію пропонуємо проконсультуватись з дієтологом, або терапевтом.