Щорічно 21 вересня у всьому світі відзначається Міжнародний день поширення інформації про хворобу Альцгеймера.
Він був заснований в 1994 році з ініціативи організацій, що займаються дослідженнями цього захворювання і пошуком способів уповільнити його розвиток.
Хвороба Альцгеймера (сенильная деменція типу Альцгеймера) – нейродегенеративне захворювання, вперше описане в 1906 році німецьким психіатром Алоїсом Альцгеймером. Як правило, вона виявляється у людей старше 65 років, але існує і рання хвороба Альцгеймера (рідкісна форма). У світі на сьогодні понад 35 мільйонів людей, які страждають на старече недоумство. За прогнозами експертів, ця цифра буде неухильно зростати і до 2050 року досягне 115 мільйонів людей. Ще лікарі Стародавньої Греції відзначали зв’язок старості і ослаблення розуму, але тільки на початку 20 століття німецький психіатр Алоїс Альцгеймер описав хворобу, названу згодом його ім’ям. Аналіз захворювання п’ятдесятирічної пацієнтки він опублікував в 1906 році після її смерті. Потім в медичній літературі з’явилося ще кілька схожих описів. Незабаром хвороба Альцгеймера була визнана самостійним захворюванням.
Деменція – це прогресуючий або хронічний синдром, при якому відбувається деградація і руйнування здатності мислити (тобто когнітивної функції) більшою мірою, ніж це відбувається при нормальному перебігу процесу старіння. При деменції відбувається зниження пам’яті, мислення, розуміння, мови і здатності орієнтуватися, вважати, пізнавати і міркувати.
Хвороба Альцгеймера є найбільш поширеною причиною деменції – на неї припадає 60-70 відсотків усіх випадків розвитку деменції.
Варто зазначити, що до сих пір, незважаючи на періодичні сенсаційні заяви, не знайдено засіб боротьби з цим захворюванням. За допомогою медицини можна тільки частково скорегувати стан людини, що страждає хворобою Альцгеймера, згладити симптоми і уповільнити прогресування захворювання.
Хвороба Альцгеймера лягає важким тягарем на сім’ю і близьких хворого, особливо в нашій країні. Якщо у вас з’явилася підозра на те, що хтось із ваших близьких схильний до цього захворювання – вивчайте інформацію, звертайтеся до невролога і психіатра, проводите необхідні дослідження і обов’язково починайте ранню корекцію. І неодмінно дбайте про стан свого здоров’я – його потрібно багато, так як догляд за хворими на цю недугу пов’язаний з великими моральними, емоційними, фізичними і матеріальними витратами.