Грип – вірусне захворювання, що вражає слизову оболонку верхніх дихальних шляхів. Його викликають віруси типів А, В і С, штами яких постійно змінюються. Тому, перехворівши один раз на грип, ми в наступну епідемію можемо захворіти іншим його підтипом.
Особливо небезпечний грип для осіб, що входять до групи ризику.
- Люди старше 65 років. У період великих епідемій грипу частота госпіталізацій серед пацієнтів старше 65 років досягає 200-1000 на 100 тис. населення. Необхідність госпіталізації в цій віковій групі пояснюється розвитком важких постгрипозних ускладнень.
- Особи, які страждають хронічними захворюваннями (серцево-судинна, легенева та ниркова патологія, діабет …).
- Особи зі зниженим імунітетом.
- Вагітні.
- Маленькі діти.
Грип можна відрізнити, перш за все, по початку захворювання. Він атакує відразу і «по всьому фронту»: починається сильний головний біль, різь в очах, ломота у всьому тілі, озноб, пітливість, світлобоязнь.
Грип – серйозна медична проблема, оскільки його можна лікувати тільки обмеженими засобами.
Вакцинація, проведена по всьому світу, пропонує найбільш логічне рішення цієї проблеми.
Вакцинація допомагає скоротити кількість випадків госпіталізації і смертельних випадків у результаті ускладнень, пов’язаних з грипом
Медичний центр “ВАСЕДА” проводить вакцинацію тільки після консультації лікаря.
Краще зробити щеплення пізно, ніж ніколи!
Протигрипозна вакцинація повинна бути проведена не пізніше, ніж за 16 днів до прогнозованого початку епідемії грипу. Але і вакцинація в період епідемії також принесе свій ефект, оскільки важко передбачити, коли людина зустрінеться з грипом .
Якщо з якихось причин вакцинація не була зроблена вчасно, то її можна зробити і після початку епідемії грипу. Часу може виявитися цілком достатньо для вироблення специфічного протигрипозних імунітету. Слід також враховувати можливість повторних спалахів грипу, які досить часто відбуваються слідом за першою хвилею підйому захворюваності. Широко поширена помилкова думка, що після початку епідемії вакцинація протипоказана. Це має відношення до живих протигрипозних вакцин. Інактивовані вакцини не протипоказані до застосування на протязі всієї епідемії.
Так чому все-таки вакцинація?
- Тому що профілактика грипу є основним завданням і метою вакцинації. Вакцинація сучасними грипом та вакцинами, приготованими з відповідних штамів і використаними в правильній дозі, захищає від захворювання на грип близько 80% здорових дітей і дорослих.
- Тому що неспецифічні методи профілактики грипу – загартовування, часник, противірусні препарати, загальнозміцнюючі препарати, гомеопатичні засоби не захищають від абсолютно конкретних штамів і підвидів вірусу грипу. Це здатна зробити тільки протигрипозна вакцина. Безліч досліджень показало – ефективність вакцинації в кілька разів перевищує захист, яку здатні забезпечити засоби неспецифічної профілактики.
- Тому що тільки вакцинація ефективно забезпечує попередження пов’язаних з грипом ускладнень, або зменшує їх тяжкість. Вакцинація осіб літнього віку різко знижує смертність від грипу. Грип убиває щорічно десятки тисяч людей, а у сотень тисяч погіршується здоров’я!
- Тому що наявний досвід застосування інактивованих грипозних вакцин характеризується, в переважній більшості випадків, дуже добре переноситься. Жорсткі вимоги, багаторічний досвід виробництва, налагоджені технології – гарантія безпеки цих препаратів. Протягом останніх десятиліть щорічно застосовуються десятки мільйонів доз грипозних вакцин.
- Тому що світовий та вітчизняний досвід боротьби з грипом показує, що саме вакцинопрофілактика є найбільш доступним засобом індивідуального і масової профілактики грипу.
- Тому що наявні економічні розрахунки переконливо показують – з точки зору інтересів суспільства і кожної окремої людини, вакцинація є економічно виправданою і навіть вигідною, дозволяючи економити значні кошти. Економічні збитки від грипу, як для окремих осіб, так і для держави в цілому, величезний!
- Тому що грип – це додаткове навантаження на ваших співробітників, це зниження продуктивності і якості праці, це дезорганізація роботи вашого підприємства, це збиток від втрати конкурентоспроможності і т.д.
- Тому що тільки за допомогою вакцин можна потенційно запобігти епідемії грипу. Масова вакцинація проти групу високого ризику по захворюваності може обмежити грипозні епідемії в цілому.
Вакцинація 70-80% будь-якого колективу значно знижує захворюваність на грип в цьому колективі.
Статтю підготував лікар-інфекціоніст Каширіна-Астаф’єва Марина Володимирівна.
Для отримання додаткової інформації та запису на прийом телефонуйте за телефонами контакт-центру МЦ «Васеда»: (044) 230-82-82, (095) 230-82-82, (093)440-82-82, (096) 922 -82-82