Лікар повинен бути досвідченим в лікуванні захворювань різними способами, в особливості – розтиранням.
(Гіппократ)
Цей короткий вислів Гіппократа про розтирання (масаж) показує, що не дарма він і до цього дня вважається батьком медицини, і те, що зараз відкинутий древній набір забобонних обрядів, було і є істиною про здоров’я людського організму.
Задовго до того, як країни Заходу усвідомили чарівну силу масажу, східні країни, з властивою їм мудрістю щосили використовували його. Але останні десятиліття, у зв’язку з активним розвитком фармакологічної промисловості, завдано серйозного удару по древнім традиціям масажу, що зміцнює. Сучасний спосіб життя, з його поспіхом і незліченними стресами, не дає можливості приділити собі годину часу, що б насолодитися ефектом масажної терапії. Нам набагато простіше і швидше прийняти таблетку або зробити укол, не думаючи про те, що ці процедури лише усувають наслідки, але не лікують причину захворювання.
Сучасній медицині відомо близько 200 поширених захворювань, при яких масаж якщо не робить прямого терапевтичної дії, то використовується в якості допоміжного методу лікування.
В Медичному центрі «ВАСЕДА» поряд з класичними видами масажу в поєднанні з комплексами ЛФК, застосовується вакуумна терапія (вакуумний масаж).
При вакуумної терапії роздратування рецепторів і певних рецепторних зон веде до виникнення цілеспрямованих рефлекторних реакцій. Імпульси від рецепторів через центральну нервову систему викликають специфічні реакції у внутрішніх органах і в усьому організмі. Вакуумний масаж надає різнобічний вплив на організм: підсилює крово- і лімфообіг, обмінні і трофічні процеси в тканинах, позитивно впливає на стан нервово-м’язового апарату.
Знамениті вчені в галузі медицини, такі як: А.К. Коломійцев, Д.М. Табеева, В.Х. Василенко, багато часу присвятили вивченню впливу вакуумної терапії на організм людини, а так само дали наукове трактування даного процесу. Вони вважали, що ефекти, які спостерігаються після цілеспрямованого впливу на організм вакуум-терапії, пов’язані з тим, що нервові волокна посилено виділяють медіатори нервової провідності – ацетилхолін і адреналін. Тобто метод вакуум-терапії отримав своє підтвердження і на біохімічному рівні.
Єдиний негативний ефект вакуумного масажу – червонуваті цятки на шкірі (петехії) виникають в результаті дрібних капілярних крововиливів через структурні функціональних змін судинної стінки.