Хвороба Лайма (кліщовий системний бореліоз, лайм-бореліоз) та її поширеність
У червні у кожного з нас, а особливо у любителів лісових прогулянок, є ризик підхопити захворювання, про яке далеко не всі лікарі навіть просто знають. Хвороба Лайма діагностується лише в 40% випадків, при цьому неправильне лікування може призвести до паралічу і навіть смерті. Вакцини від цієї хвороби не існує, а її переносником, за деякими даними, є кожен третій досліджуваний кліщ.
Перші ознаки хвороби іноді з’являються через 2-3 місяці.
Як розпізнати підступну хворобу.
Фірмовий знак хвороби – червона пляма (еритема), яке з’являється на місці присмоктування кліща. Воно поступово збільшується в розмірах (до 60 см в діаметрі), зовнішній край піднімається і набуває червоного відтінку, а центральна частина плями блідне. Ця мітка – ознака того, що спірохети потрапили в шкіру і почали свою «підривну діяльність».
Людина роками ходить з кабінету в кабінет зі скаргами на головний біль, слабкість, стомлюваність, а правильний діагноз ставиться, коли хвороба стала хронічною, а у внутрішніх органах і нервовій системі відбулися патологічні зміни. Хвороба Лайма у запущеній формі вилікувати дуже важко.
Пік активності кліщів припадає на травень – червень і вересень – жовтень. Кількість укусів зростає в похмуру погоду, напередодні дощу. Найсприятливіша погода для паразитів – 20-21 «тепла» і 90% -ва вологість.
Симптоми хвороби Лайма:
• головний біль;
• температура;
• нудота;
• блювота;
• ломота в м’язах;
• плями на шкірі.
Як захиститися від небезпечної недуги
Щоб захворіти, зовсім необов’язково відправлятися в тайгу: кліщі мешкають в широколистяних, хвойних і змішаних лісах – звичайних, оточуючих дачу кожного з нас. Жертв вони чатують у високій траві, уздовж стежок і просік. Захиститися від них можна тільки за допомогою профілактичних заходів. Вибираючись на природу, потрібно віддати перевагу світлим закритому одязі. Не забудьте захопити з собою відлякують засоби проти кліщів (репеленти). Після повернення уважно огляньте себе, дітей, домашніх улюбленців і букети, зібрані на природі.
А якщо все-таки сталося, що Вас укусив кліщ, або Ви вже відчули будь-які ознаки хвороби, негайно звертайтеся за допомогою до лікаря-інфекціоніста. У Медичному центрі «ВАСЕДА» Вам нададуть якісну, професійну консультацію, визначать правильний діагноз і призначать якісне і своєчасне лікування.
МЦ «ВАСЕДА» готовий допомогти Вам і не залишити вас наодинці з грізним захворюванням.