У світі існує ціла низка захворювань, причиною яких є алергени рослинного походження. Найважливішим алергеном є пилок рослин.
Коли доторкнутися до тичинки квітки рослини, на пальці залишається жовтого кольору пил – це і є пилок.
На півдні нашої країни можна зустріти амброзію – рослину із яскраво-жовтими квітами на високому стрункому стеблі.
Нектар амброзії давні греки називали їжею богів, а сьогодні лікарі багатьох країн світу вважають цю рослину ворогом здоров’я, оскільки потрапляючи в організм людини пилок амброзії та деяких інших рослин призводить до розвитку цілої низки захворювань, що отримали загальну назву «полінози» (від латинського слова «поллен» – пилок).
Вчені визначили, що з декількох тисяч видів рослин лише десятки здатні викликати алергію. Їх особливо ретельно вивчають лікарі-алергологи, що займаються діагностикою та лікуванням алергічних захворювань.
Як часто причиною розвитку алергії є квіти та трави?
Фахівцями встановлено, що серед багатьох алергенів їх частка не така й велика.
Набагато частіше алергію викликає домашній пил, шерсть та епідерміс тварин, хімічні препарати, медикаменти.
Але реакції, які здатний викликати пилок характеризуються значною гостротою прояву.
Поліноз – це алергічне захворювання, що проявляється гострими запальними змінами у слизових оболонках, головним чином, дихальних шляхів та очей.
Захворювання має чітку сезонність, що співпадає з періодом цвітіння деяких рослин.
В нашій країні виділяють три періоди перебігу полінозу:
весняний – із середини квітня до кінця травня- пов’язаний із цвітінням дерев: вільхи, берези, ліщини;
літній – з початку червня до кінця липня – викликається пилком польових злакових трав: тимофіївки, вівсяниці, пажитниці, пирію та інших а також пилком липи;
літньо-осінній – з кінця червня до жовтня, що пов’язаний з періодом цвітіння полину, амброзії та лободи.
Хвороба відома також під назвами: сінна лихоманка, весняний катар, пилкова алергія, пилкова бронхіальна астма.
Поліноз викликає не кожен пилок, а лише той, який має певні властивості. Причиною для розвитку полінозу є алергенні властивості пилку. Він має бути летючим та здатним створювати в повітрі значні концентрації. Тоді у людини, що має схильність до розвитку алергічних реакцій може розвинутись це захворювання.
Захворюваність на поліноз у міського населення значно вища, ніж сільського, хоча концентрація пилку в міському повітрі нижча. Пояснюється це тим, що пилок у міській зоні адсорбує в собі продукти забруднення повітря і таким чином стає більш агресивним для імунної системи людини.
Клінічна картина полінозу визначається локалізацією патологічного процесу та ступенем сенсибілізації організму. Найбільш частими є прояви ринокон’юнктивального синдрому, коли хворі скаржаться на свербіння та почервоніння повік, відчуття «піску в очах», сльозотечу, нежить, порушення носового дихання, багаторазове чихання. При важкому прогресуючому перебігу полінозу через 2-3 роки від початку захворювання може розвинутися бронхіальна астма у 13-50 % випадків. Зазвичай, вона перебігає в поєднанні із алергічним сезонним ринітом та кон’юнктивітом.
Пропонуємо Вам скористатись комплексом для лікування алергії: «Лайт алергія»