На тілі людини можна знайти безліч пігментних плям, родимок, кондилом, невусів. Дослідити такі новоутворення шкіри можливо лише за допомогою дерматоскопа.
Завдяки сучасному дерматоскопу, який використовується в Медичному центрі «Васеда» лікар може визначити наскільки безпечне те чи інше новоутворення.
Унікальність методу полягає в тому, що він дозволяє оцінити небезпеку родимок і пігментних плям на самих ранніх стадіях, навіть відразу після їх виникнення.
Завдяки дерматоскопу лікар-дерматолог підбирає найбільш ефективне лікування. У разі необхідності видалення, лікар чітко може визначити обсяг оперативного втручання.
Доброякісні
(Атерома, гемангіома, лімфангіома, ліпома, папілома, родимка, невус, фіброма, нейрофіброма)
Не становлять загрози для життя людини, але при невдалому розміщенні або великих розмірах вони можуть викликати порушення в роботі інших систем і / або органів нашого організму. Під зовнішніми впливами іноді можуть трансформуватися в злоякісні новоутворення.
Злоякісні
(Базаліома, меланома, саркома, ліпосаркома)
Швидко і агресивно ростуть, проникаючи в навколишні тканини і органи, нерідко з утворенням метастаз. Прогноз таких захворювань часто буває несприятливим, враховуючи складність їх лікування і схильність до частих рецидивів, а в деяких випадках активний процес метастазупризводить до летального результату, якщо необоротно пошкоджені життєво важливі органи.
Прикордонні або передракові стани шкіри
(Кератома, пігментна ксеродерма, шкірний ріг, дерматоз Боуена)
Утворення тканини яких під впливом спадкових або поточних причин видозмінилися, отримавши потенціал до переродження в злоякісні пухлини.
Для профілактики захворювань шкіри, а так само ускладнень пов’язаних з ними необхідно:
• Регулярно приділяти увагу стану своєї шкіри і при найменших підозрах на формування пухлин і подібних утворень звертатися до дерматолога або онколога для проведення дерматоскопії;
• видаляти родимки, бородавки та інші викликаючи підозру утворення тільки після консультації з фахівцем, який підтвердить їх доброякісність;
• уникати надмірного ультрафіолетового впливу на шкіру, постійно використовувати спеціальні засоби з фільтрами, особливо для людей, схильних до формування родимок, пігментних плям;
• уникати контакту шкіри з канцерогенними і хімічно активними речовинами;
• знизити споживання продуктів, які можуть стати причиною появи онкозахворювань – до них відносяться копченості, жири тваринного походження, ковбаси та інші м’ясні вироби з великою кількістю харчових стабілізаторів.
«Групи ризику», для яких проведення дерматоскопії вкрай рекомендовано в профілактичних цілях двічі на рік:
• власникам великого числа веснянок і темних родимок
• особам, які мають обтяжену спадковість по онкології в цілому і по меланомі і раку шкіри зокрема
• всім жінкам, безперервно приймають пероральні гормональні контрацептиви більше 1 року
• вагітним і матерям, що кормлять
• особам, що працюють в умовах хімічного, нафтового та інших шкідливих промислових виробництв
• усім, хто виїжджає на південь і в теплі країни.