X
Icon 1 Онлайн запис
Icon 2 Зворотній дзвінок
Icon 3 Консультація онлайн
Icon 4 Результати аналізів
Icon Map Контакти
uk
Icon 1
Онлайн запис
Icon 2
Зворотній дзвінок
Консультація онлайн
Icon 4
Результати аналізів
Icon Map
Вишневе, вул.
Святошинська, 27-А
Вишневе, вул.
Лесі Українки 74-в

Адреса підрозділів та графік роботи
Адреса підрозділів
Графік роботи
Лікувально-профілактичний підрозділ
Вишневе, вул. Святошинська, 27-А
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00
Амбулаторія з малою операційною
Вишневе, вул. Лесі Українки 74-в
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00

Для оформлення запису онлайн обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Додаткова інформація

Для запиту зворотньго дзвінка обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Якщо ви не отримали результати аналізів зробіть повторний запит заповнивши форму вказав свої ПІБ та Email на який їх вислати.

det_oftalmologiya
За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров‘я (ВОЗ),зараз у світі 45 мільйонів сліпих і 135 мільйонів людей із серьйозними порушеннями зору . Якщо у найближчий час не будуть зроблені серйозні лікувально-профілактичні заходи,то кількість сліпих людей до 2020 року подвоється. У тойже час (на думку ВОЗ) майже 80% випадків сліпоти можна уникнути. Ініціатива ВОЗ напрямлена на боротьбу з такими захворюваннями очей ,які піддаються профілактиці та лікуваннюі є основними причинами сліпоти . Адже сьогодні захворюванність очей у дітей і підлітків не тільки не знижується, але й має тенденцію до зростання.

У структурі очної патології у дітей і підлітків переважають:

  • аномалії рефракції – 2/3 від загальної захворюванності (в т.ч. міопія або короткозорість – приблизно половина всіх аномалій);
  • запальні захворювання очей;
  • косоокість;
  • захворювання зорового нерва і сітківки;
  • травми ока;
  • вроджені аномалії розвитку очей (катаракта , глаукома , патологія зорового нерва та сітківки).

Із кожним роком збільшується кількість незрячих за рахунок дітей з ретинопатією недоношених(частота важких інвалідизуючих форм складає 10 -16%), а також слабкозорих за рахунок високої короткозорості та вроджених вад зору (катаракта , глаукома).

Серед причин інвалідності по зору домінує міопія (25.4%), друге місце займає природжена патологія – 13%, третє місце – наслідки травм(12.6%),четверте місце розділяють захворювання зорового нерва і сітківки.

Останніми роками основні зусілля дитячих офтальмологів напрямлені на своєчасне виявлення і профілактику вродженої патології органа зору , короткозорості , косоокості , наслідків перенесених травм. Для своєчасного попередження ускладнень вродженої патології , а також ранньої діагностики та лікування набутих захворювань очей , необхідна постійна співпраця педіатров та сімейних лікарів з дитячими офтальмологами.

Здорові доношені діти у віці до року мають бути оглянуті дитячим офтальмологом щонайменше двічі .У перші 1-3 місяці дитина обстежується лікарем на предмет виявлення вроджених вад , які можуть не помітити ні батьки, ні педіатр або сімейний лікар . На другому огляді в другому півріччі життя дитини (бажано у 6 – 8 місяців) вже визначається оптична будова ока (рефракція) , його вікові характеристики та перспективи зору на майбутнє . Як правило, це обстеження проводиться після розширення зіниць спеціальними циклоплегічними краплями , що дає можливість лікарю більш детально оглянути очне дно та точніше визначити рефракцію. При наявності відхилень від вікових норм дитині призначається індивідуальний план подальшого обстеження та спостереження в динаміці . За необхідністю іноді призначається оптична корекція для запобігання подальших ускладнень.

Найчастіша патологія очей у дітей грудного віку, яка вимагає невідкладного хірургічного втручання, це вроджена катаракта і глаукома. Причому перші ознаки цих вроджених вад можуть бути непомічені при огляді педіатром або сімейним лікарем, атим паче, батьками в домашніх умовах. Ця патологія вимагає хірургічного лікування в початковому періоді ( до 6 – 12 місяців ) , оскільки наслідки можуть бути незворотніми.

Найбільш поширеною проблемою очей , з якою молодим батькам доводиться мати справу с перших днів та тижнів після народження здорової дитини – це дакріоцистіт новонароджених (хронічна часткова або повна непрохідність сльозових шляхів ). Основні ознаки цієї патології : постійне або періодичне сльозостояння , сльозотеча з одного або двох очей , періодичні гнійні або слизисті виділення з очей . Дуже часто цей стан розцінюється як прояви гострого або хроничного кон`юнктивіта і тривалий час без успіху лікується консервативно різними антисептиками, тоді як є необхідним проведення амбулаторной маніпуляції –зондування нососльозового каналу та відновлення його прохідності, після чого, як правило, настає одужання.Термін спостереження за перебігом цього захворюваннята визначення часу проведення маніпуляції вирішує офтальмолог індивідуально в кожному конкретному випадку з урахуванням загального стану дитини та наявності ускладнень протягом лікування .

Здорові діти післяпершого року життя з профілакточною метою оглядаються офтальмологом 1 раз на рік . Найбільш поширеною проблемою зору у дітей дошкільного віку є амбліопія («ліниве око» або функціональна сліпота ) та косоокість .При амбліопії органічних змін очних яблук немає , але зір може бути значно зниженим , особливо при наявності однобічної аномалії рефракції або косоокості . У цьому випадку дитина потребує негайного призначення оптичної корекції та спеціальних методів підвищення гостроти зору . У деякіх випадках лікування косоокості, окрім корекції та апаратного лікування, дитина потребує хірургічного втручання, бажаніше у дошкільному віці ,щоб вона пішла до школи вже без цієї проблеми. Діти з такою патологією повинні оглядатись офтальмологом кожні 3-6 місяців.

Діти шкільного віку потребують щорічного повного обстеження зору дитячим офтальмологом в умовах очного кабінету з обов`язковою перевіркою гостроти зору та оглядом очного дна. Метою цих скринінгових обстежень є не тільки визначення наявної патології, але й запобігання ранньому розвитку міопії у дітей з групи ризику ( зі спадкових або набутих чинників). При цьому проводиться бесіда з батьками і дітьми щодо зорового режиму, можливостей користування необов`язковими і зайвими в процесі навчання навантаженнями на очі сучасними гаджетами (компьютер, планшет,телефон).

Таким чином, здоров`я дитячих очей часто залежить не тільки від лікарів або спадковості, але й від уваги та відповідальності самих батьків, які повинні своєчасно та як умога раніше звертатися за допомогою до спеціаліста та проходити з дитиною обов`язкові профілактичні огляди.