Біль являє собою захисну реакцію організму, що виникла в процесі еволюційного розвитку. Іноді біль є першою ознакою хвороби або сигналом небезпеки, що загрожує організмові від навколишнього середовища. В цьому плані біль відіграє позитивну роль. Але при надмірній інтенсивності і тривалості біль перетворюється на хворобливе явище. Це зумовлюється тим, що тривалі сильні подразнення периферійних рецепторів, які сприймають біль, супроводжуються невпинним надходженням больових імпульсів до відповідних центрів головного мозку. Внаслідок цього настає розлад їхньої діяльності, що позначається на роботі багатьох систем організму.
Відповідно до різноманітності причин болю, для його полегшення й гамування застосовуються анальгетики, це не стосується “душевного” болю, лікування якого лежить за межами медичної практики.
Головне в застосуванні анальгетиків – не забути, що потрібно виявити і усунути причини появи болю. При багатьох недугах знеболюючі ліки не потрібні взагалі.
Так, при менструальних болях і кишкових коліках часто буває досить застосування спазмолітичних препаратів – наприклад, но-шпи. Болі в кишечнику через скупчення газів ефективно зменшує Еспумізан.
При болях за грудиною потрібно застосовувати судинорозширювальні засоби – нітрогліцерин. При неприємних відчуттях, пов’язаних із захворюваннями стравоходу і шлунка, допомагають антациди – альмагель, фосфалюгель. Головні болі через підвищення артеріального тиску знімають гіпотензивні ліки.
Існують деякі тривожні симптоми, при яких приймати анальгетики суворо заборонено. Їх прийом може заплутати картину хвороби і привести до помилкової тактики лікування.
Різка і сильний біль в животі може бути наслідком апендициту, кишкової непрохідності, крововиливи в черевну порожнину у жінок при позаматкової вагітності. При таких болях потрібно якомога швидше викликати “Швидку допомогу”.
При сильній стискаючого болю за грудиною потрібно прийняти нітрогліцерин, при неефективності – через 7-10 хвилин ще одну таблетку. Якщо болі не проходять, необхідно викликати “Швидку”.
Небезпечний ознака – поєднання головного болю з втратою свідомості, сонливістю і блювотою. Причиною такого стану може бути інсульт або енцефаліт. В цьому випадку пити анальгетики без консультації лікаря вкрай небажано.
Для вгамування сильного болю найкраще підходять комбіновані препарати. Найчастіше вони містять кофеїн, кодеїн і фенобарбітал. Ці добавки посилюють дію анальгетика. Який саме компонент містить таблетка, легко з’ясувати з анотації до препарату.
Кофеїн підсилює дію анальгетика, надає тонізуючу дію на організм.
Кодеїн володіє власним потужним знеболюючим дією. Він відноситься до наркотичних засобів, тому безрецептурні комбіновані таблетки містять кодеїн в дуже маленьких дозах. Однак дітям ліки з кодеїном давати не рекомендується.
При виникненні болю рекомендуємо вам звернутися до відповідних фахівців МЦ “Васеда”, вони можу продиагностировать причину болю, розписати лікування, а також допомогти вибрати відповідні анальгетики, які ви зможете придбати у мережі аптек “Васеда-Фарм”.
З усіма питаннями звертайтесь до контакт-центру МЦ “Васеда”