«Акція на день меланоми»
Консультація дерматолога і дерматоскопія – 300 грн
Дата проведення: 23 – 24 квітня 2017р.
Ймовірність її виникнення зростає, якщо у вас:
– велика кількість родимих плям (більше 50);
– аномальні родимі плями (невуси);
– часта травматизація невусів;
– наявність раку шкіри у родичів;
– світлий фототип шкіри;
– повторювані сонячні опіки у віці до 15 років;
– інтенсивне відвідування соляріїв.
Складнощів у діагностиці вже існуючої меланоми не існує. Використання правила ABCDE:
А – асиметрія пігментної плями;
В – нерівність кордонів;
С – нерівномірність забарвлення;
D – діаметр більше 6 мм;
E – піднесення пухлини над рівнем шкіри;
Якщо Ви побачили одну із ознак даного правила при регулярному візуальному огляді невусата дає можливість запідозрити злоякісне утворення та негайно звернутись за медичною допомогою.
У світовій медичній практиці основним завданням є не виявлення вже існуючої меланоми, а саме раннє діагностування ознак атипії в шкірному прояві.
На початкових етапах розвитку меланоми без застосування спеціального медичного обладнання складно визначити пухлину, т. к. зовні вона схожа на родимку або простий невус. Для вивчення шкірних утворень, в тому числі і проведення ранньої оцінки їх характеру, застосовується діагностичне дослідження – дерматоскопія (абсолютно безболісне, без хірургічного втручання). Під час такого дослідження можливо виявити перші ознаки атипії, тобто початок активації паталогічного процесу, що, в свою чергу, дає можливість успішного лікування і одужання.
За умови ранньої діагностики – меланома виліковна за допомогою простого хірургічного втручання. У разі ж, якщо її діагностують пізно, ситуація, на жаль, може бути складною.
Профілактичні огляди шкірних утворень один раз в 6 місяців за допомогою дерматоскопа в умовах медичних установ є найбільш ефективним засобом раннього виявлення онкологічних захворювань шкіри.