Логопед - це той фахівець, з чиєю допомогою визначаються і реалізуються необхідні методики щодо усунення дефектів мовлення, актуальних для дітей. Він надає допомогу в «постановці» належним чином звуків, в позбавленні від неправильності у вимові, а також від заїкання (логоневроза). Усунення мовних дефектів проводиться за рахунок певного впливу, виробленого на органи мови. Цей фахівець вчить правильному диханню і управління власною промовою, їм також надаються роз'яснення щодо формування тих чи інших варіантів звуків. Крім іншого логопед застосовує також і певні вправи, за допомогою яких проводиться закріплення необхідної інформації. Від грамотного і правильного підходу з боку логопеда забезпечується можливість швидкого відновлення пацієнта.
До числа хвороб, які дозволяє усунути логопед, відносяться наступні їх різновиди: афонія, дисфонія (порушення мовної звучності); дислалія (порушення у вимові окремо розглянутих звуків: шепелявість, картавість); логоневроз (мовне порушення у вигляді заїкання); тахілалія, браділалія (порушення, які проявляються в швидкості вимови); дислексія (мовне порушення, що виявляється в навичках читання); ринолалія (тобто гугнявість); різні порушення мови, що виникли у пацієнтів на тлі глухоти; порушення, пов'язані зі слухом або з вимовою, що виникли на тлі перенесення пацієнтом операції або будь-якої травми.
Головне запитання, яке хвилює батьків: коли йти до логопеда з дитиною?
При неправильному вимові малюком тих чи інших букв. Дана особливість може вказувати на недорозвиненість стану мовного апарату, проте в деяких випадках пояснюється і короткою вуздечкою, розташованої під язичком. При затримці мови у дитини або при повному її відсутності. Як причини можуть виступати різні чинники. Занадто повільний або швидкий говір малюка, сплутаність у вимові звуків, їх «проковтування». Перенесення малюком хірургічного лікування, спрямованого на усунення вроджених лицьових аномалій або аномалій ротоглотки. Саме по собі хірургічне втручання не викликає погіршень в мовних функціях, однак цей фактор передбачає необхідність привчання м'язів в комплексі з голосовим апаратом до роботи по-новому. При ДЦП у дитини. В основному у таких дітей відзначається дислексія або затримка мови. Відсутність лікарської допомоги може призвести до того, що дитина і зовсім не почне розмовляти або його мова буде мати невиразний і змащений вид.
Записатись