X
Icon 1 Онлайн запис
Icon 2 Зворотній дзвінок
Icon 3 Консультація онлайн
Icon 4 Результати аналізів
Icon Map Контакти
uk
Icon 1
Онлайн запис
Icon 2
Зворотній дзвінок
Консультація онлайн
Icon 4
Результати аналізів
Icon Map
Вишневе, вул.
Святошинська, 27-А
Вишневе, вул.
Лесі Українки 74-в

Адреса підрозділів та графік роботи
Адреса підрозділів
Графік роботи
Лікувально-профілактичний підрозділ
Вишневе, вул. Святошинська, 27-А
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00
Амбулаторія з малою операційною
Вишневе, вул. Лесі Українки 74-в
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00

Для оформлення запису онлайн обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Додаткова інформація

Для запиту зворотньго дзвінка обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Якщо ви не отримали результати аналізів зробіть повторний запит заповнивши форму вказав свої ПІБ та Email на який їх вислати.

Печія – це настільки частий симптом, що люди не завжди приділяють їй належну увагу.  Даремно!

Багато років тому, німецький лікар Генріх Квінке  вперше написав про ретроградний(зворотній) рух вмісту шлунка у  стравохід , так званий гастроезофагеальний рефлюкс.  Він  є основною причиною печії. Згідно статистики в різних країнах від неї страждають від 20% до 50% населення . Субєктивно,  рефлюкс може проявлятися по-різному: у когось виникає біль в ділянці шлунка, хтось відчуває печіння і болі за грудиною, які можуть бути подібними до болі при стенокардії, хтось кашляє без причини або ж  втрачає голос, а хтось скаржиться на неприємний кислий смак у роті.    Є і ті, хто зовсім не відчуває печію, хоча проблема існує .  Відчуття різні, а причина одна –  вміст шлунку під час рефлюксу потрапляє в стравохід і пошкоджує слизову оболонку. Іноді рефлюктат(вміст шлунку) потрапляє і в ротову порожнину, верхні дихальні шляхи, що часто є причиною хронічного фарингіту та ларингіту.

Якщо печія виникає регулярно, це може призвести  навіть до раку стравоходу. Тому необхідно віднестися до проблемі серйозно і зайнятися її лікуванням.

 

Що провокує печію?

Для того, щоб зрозуміти причину печії, рекомендую вести щоденник. У ньому записувати, що і коли ви з’їли, включаючи випиті ліки, і відмічати, коли з’явилися неприємні відчуття.

Причиною печії може бути підвищення кислотності шлункового соку, як наслідок неправильного харчування. Звичка постійно перекушувати, нерегулярне харчування 1-2р/добу призводить до того, що організм не встигає утилізувати соляну кислоту і її надлишок закидається в стравохід . Необхідно налагодити правильне харчування. Прийом їжі 4-5р/добу ,невеликими порціями, включаючи основні прийоми їжі: сніданок, обід та вечеря.

Ще однією поширеною причиною печії є вживання їжі перед сном.  Час між останнім прийомом їжі та сном в ідеалі повинен становити не менше  трьох годин. Ви зробите подарунок організму, якщо в цей час ще і прогуляєтеся, прискоривши метаболізм.

Звичка їсти поспіхом і недостатньо пережована їжа також  може  провокувати печією. Їжа без  належної механічної обробки, що відбувається в ротовій порожнині, потрапляючи в шлунок , стимулює вироблення надлишкової кількості шлункового соку і підвищувати його кислотність. Тому надзвичайно важливо правильно споживати їжу, бажано, не відволікаючись на перегляд фільмів чи передач.

Печія знайома  також дуже багатьом жінкам, оскільки вона часто виникає у вагітних на пізніх термінах вагітності.

Треба не забувати і про те, що деякі продукти можуть провокувати печію.  Це ті харчі, які ми звикли називати “сухом’ятка” : печиво, бутерброди, крекери, булочки, чіпси, сухарики. Алкоголь та газовані напої – ще більше зло, вони подразнюють стінки шлунку, втім як копчена і жирна їжа. Шоколад і кава – теж в числі продуктів-тригерів.

 

Паління – ще один чинник, що провокує печію.  Але, як не дивно, печія може виникати і у людей без шкідливих звичок, які регулярно займаються в тренажерному залі і дотримуються здорового способу життя. Просто деякі вправи, особливо, якщо не дотримуватись інтервалу між заняттям спортом і споживанням їжі, викликають ретроградне просування шлункового соку в стравохід.

 

Коли потрібне особливе лікування?

Коли печія не епізодична, а постійна(хронічна) – виникає кожного разу після їжі або більше 2-3 разів на тиждень. Це явний симптом ГЕРХ (гастроезофагеальна рефлюксна хвороба). В такому разі,не можна обмежуватися лікуванням однієї лише печії, необхідно лікувати саму хворобу.

Для діагностики,  використовується гастроскопія. Що і є золотим стандартом підтвердження діагнозу. Даний метод  дає можливість встановити наявність патології та ступінь її важкості, що сприяє встановленню правильного діагнозу та  подальшому лікуванню.

Будьте здорові, бережіть себе та близьких!)

лік.-гастроентеролог  –  Олександр Московчук