Здоров’я жінки – це здоров’я майбутнього покоління.
Профілактичні гінекологічні огляди спрямовані на збереження жіночого здоров’я, діагностику запальних захворювань статевих органів, порушень менструального циклу, вибору оптимального способу контрацепції.
При гінекологічному обстеженні проводиться оцінка фізичного і статевого розвитку, огляд і пальпація молочних залоз та огляд зовнішніх статевих органів, огляд шийки матки у гінекологічних дзеркалах, забір вагінальних мазків для онкоцитологічного дослідження, аналіз виділень, бімануальне обстеження (пальпація матки і яєчників). При порушенні менструальної функції, підозрі на гінекологічну патологію – ультрасонографічне дослідження органів малого тазу (УЗД), гормональне дослідження, обстеження на інфекції, що передаються статевим шляхом.
На профілактичному гінекологічному огляді у жінки береться мазок з шийки матки для цитологічного дослідження, який дозволяє виявити початкові форми раку шийки матки і передракові процеси – дисплазії. Лікування онкологічних захворювань на ранніх стадіях менш травматичне, більш ефективне і матеріально менш затратне. При профілактичних гінекологічних оглядах виявляють не тільки онкологічну патологію, а і інші гінекологічні захворювання на ранніх етапах, до появи скарг і ускладнень. Виявляються кісти яєчників, міоми матки, ендометріоз, поліпи шийки матки. Невелика міома матки може довго перебігати безсимптомно. Або жінка просто не надає значення цим симптомам, наприклад, невеликому збільшенню тривалості місячних або тому, що вони стали більш рясними, або з’явилися кров’янисті виділення у середині циклу, дискомфорт внизу живота. В таких випадках необхідна консультація гінеколога.
Кожна жінка повинна проходити профілактичний огляд не рідше, ніж 1 раз у рік (бажано 2 рази на рік, особливо у віці старше 35 років).
З часом, у жінки наступає менопауза, яку ще називають, елегантним віком. Менопауза – це відсутність місячних протягом року після останньої менструації.
Навіщо відвідувати гінеколога жінкам, які знаходяться у менопаузі?
Відсутність репродуктивної функції, не є гарантією відсутності гінекологічних захворювань. На перше місце виходить онкологічна патологія, яка тривалий час може себе не проявляти.
Якщо у Вас з’явилися кров’янисті виділення в менопаузі, яких в нормі не повинно бути, потрібно звернутися до гінеколога: це досить несприятливий симптом, який дозволяє запідозрити онкологічне захворювання.
Дорогі жінки, якщо у Вас з’являються питання про Ваше жіноче здоров’я, з’являються скарги, навіть незначні, не гайте час, зверніться за консультацією до спеціаліста.