X
Icon 1 Онлайн запис
Icon 2 Зворотній дзвінок
Icon 3 Консультація онлайн
Icon 4 Результати аналізів
Icon Map Контакти
uk
Icon 1
Онлайн запис
Icon 2
Зворотній дзвінок
Консультація онлайн
Icon 4
Результати аналізів
Icon Map
Вишневе, вул.
Святошинська, 27-А
Вишневе, вул.
Лесі Українки 74-в

Адреса підрозділів та графік роботи
Адреса підрозділів
Графік роботи
Лікувально-профілактичний підрозділ
Вишневе, вул. Святошинська, 27-А
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00
Амбулаторія з малою операційною
Вишневе, вул. Лесі Українки 74-в
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00

Для оформлення запису онлайн обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Додаткова інформація

Для запиту зворотньго дзвінка обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Якщо ви не отримали результати аналізів зробіть повторний запит заповнивши форму вказав свої ПІБ та Email на який їх вислати.

stress
Ми всі знаємо слово стрес і нам здається, що ми добре розуміємо, що воно означає. Звичайно ж, ви скажете, стрес – це щось важке, напружене, що потрібно пережити. А що ж насправді означає, цей горезвісний стрес? Наукове поняття «стрес» стало символом ХХ століття, поряд з іншими важливими для нас поняттями, як-то теорія відносності, кібернетика. Автор концепції стресу – відомий канадський дослідник природи, лікар, Ганс Сельє. Будучи студентом Празького університету, він зауважив, що всі хворі на початку захворювання мають схожі ознаки нездужання, так звані неспецифічні проявлення.Розумний і спостережний студент задався питанням, що ж це за такі прояви з боку організму, і як можна допомогти людині вже на цій стадії хвороби, коли немає ясності, яка причина захворювання, можливо потрібно «спробувати знайти ліки проти неспецифічного фактору хвороби?».

Вже через 10 років, коли молодий вчений займався експериментальною науковою роботою, Сельє зауважив, що тварини, яким він вводив різні речовини, реагували подібними проявами, незалежно від того, яка речовина вводилося. І ці неспецифічні реакції тварин були дуже схожими на ті хворобливі прояви у хворих людей в інфекційному відділенні, яких він спостерігав в студентські роки і допитливо вчився лікувати.

У 1936 р 28 річний молодий лікар опублікував першу статтю «Синдром, викликаний різними шкідливими агентами», що складалася всього з 74 рядків в одному стовпці, де вжив термін стрес, який в подальшому називав загальним адаптаційним синдромом. “Стрес є неспецифічноювідповіддю організму на будь-які пред’явлені йому вимоги […] Іншими словами, крім специфічного ефекту, всі що впливають на нас агенти викликають також і неспецифічну потребу здійснити пристосувальні функції і тим самим відновити нормальний стан. Ці функції незалежні від специфічного впливу. Неспецифічні вимоги, що пред’являються впливом як таким, – це і є сутність стресу “(Сельє).

Вчення про стрес послужило потужним стимулом розвитку фізіології і біології. Заслуги Г. Cелье були оцінені в науковому світі – йому було присуджено Нобелівську премію. Понад півстоліття він пропрацював на медичних факультетах Університету Мак-Гілл і Університету Монреаля. Сельє першим застосував поняття «стрес» для опису реакції організму на всі види біологічних подразників – реакції, що викликає як хвороби, так і стан збудження. Займаючись вивченням впливу стресу на організм людини, він вперше показав, що «стрес являє собою швидкість зношування людського організму, супроводжує будь-яку життєдіяльність і відповідає в певному сенсі інтенсивності життя. Він збільшується при нервовому напруженні, тілесних ушкодженнях, інфекціях, м’язовій роботі або будь-який інший напруженій діяльності і пов’язаний з неспецифічним захисним механізмом, що збільшує опірність до стресових факторів, або «стресорам». Важливою частиною цього захисного механізму є підвищене виділення гіпофізом (маленької залози в основі мозку) так званого адренокортикотропного гормону (АКТГ), який в свою чергу стимулює вироблення кортикоїдів корою наднирників. Серед них найбільш важливими є глюкокортикоїди, наприклад, кортизон (впливають на метаболізм глюкози і на органічний обмін речовин в цілому), а також мінералокортикоїди, такі, як альдостерон або дезоксикортикостерон, що регулюють мінеральний обмін. Різні розлади секреції цих гормонів можуть призводити до захворювань, названими мною «хворобами адаптації», оскільки вони викликаються не безпосередньо будь-яким патогенним фактором (збудником хвороби), а помилковою адаптаційної реакцією на стрес, індукованою деяким патогенним фактором. Весь синдром стресу, або, інакше, загальний адаптаційний синдром, проходить три стадії: 1) «реакція тривоги», під час якої мобілізуються захисні сили; 2) «стадія стійкості», що відображає повну адаптацію до стресору; 3) «стадія виснаження», яка невблаганно наступає, якщо стресор виявляється досить сильний і діє досить довгий час, оскільки «адаптаційна енергія», або пристосовність живої істоти, завжди кінцева »(Г. Сельє« Від мрії до відкриття »).

Сельє висунув ідею, що будь-яка діяльність організму пов’язана зі стресом, що без стресу немає життя і нормального розвитку, і тому його не можна і не слід уникати. Подальші наукові роботи послідовників встановили, що саме активна позиція суб’єкта в стресовій ситуації визначає його стійкість до хвороботворних чинників, а стрес, пов’язаний з творчою діяльністю, повинен надавати на організм позитивний вплив. Сельє звертав особливу увагу на те, що деяка частка стресу необхідна для підтримки гарного самопочуття і деякі види стресу йдуть нам на користь ( «еустрес» -благосприятливий стрес, на відміну від «дистресу» несприятливий стрес). На думку Сельє, поглинання в роботу- ось найкращий засіб боротьби з дистресом. Захопленість людини цікавими для нього справами дає позитивні емоції радості і життєвого інтересу. Це допомагає при важких ситуаціях та труднощах, що виникли в житті, при хронічному побутовому стресі. Дуже важливо для вас -не допустити переходу в стадію виснаження при різких змінах у вашому житті, в сімейних відносинах, при різного виду втратах. Отримати допомогу в стресових ситуаціях, при тривозі, зниженому настрої і інших проблемах ви зможете на прийомі у психотерапевта клініки.

Статтю підготувала лікар-психотерапевт Кучук Олена Олександрівна
.