X
Icon 1 Онлайн запис
Icon 2 Зворотній дзвінок
Icon 3 Консультація онлайн
Icon 4 Результати аналізів
Icon Map Контакти
uk
Icon 1
Онлайн запис
Icon 2
Зворотній дзвінок
Консультація онлайн
Icon 4
Результати аналізів
Icon Map
Вишневе, вул.
Святошинська, 27-А
Вишневе, вул.
Лесі Українки 74-в

Адреса підрозділів та графік роботи
Адреса підрозділів
Графік роботи
Лікувально-профілактичний підрозділ
Вишневе, вул. Святошинська, 27-А
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00
Амбулаторія з малою операційною
Вишневе, вул. Лесі Українки 74-в
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00

Для оформлення запису онлайн обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Додаткова інформація

Для запиту зворотньго дзвінка обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Якщо ви не отримали результати аналізів зробіть повторний запит заповнивши форму вказав свої ПІБ та Email на який їх вислати.

Маленьке нагадування для наших пацієнтів: під час карантину не потрібно забувати, що інші захворювання також існують і від них потрібно захищатись активно – шляхом проведення імунізації або пасивно – використовуючи прості заходи, які убезпечують від зараження.

З приводу проведення імунізації, хочу нагадати, що планові щеплення не потрібно відміняти чи переносити під час карантину (на продовженні вакцинації активно настоює як ВООЗ так і МОЗ України). В клініці виділений окремий день для проведення щеплень для того, щоб розмежувати потоки здорових та хворих пацієнтів.

Про одне із таких захворювань поговоримо нижче.

Найбільш розповсюдженим захворюванням на території України, яке передається кліщами є хвороба Лайма (кліщовий бореліоз). Захворювання характеризується сезонністю. Найбільший ризик ураження людей пізньою весною та влітку.

Чим викликається захворювання?  Хвороба Лайма викликається бактерією Borrelia burgdorferi і, рідше, іншими геновидами борелій.

Що потрібно робити, якщо ви знайшли на собі кліща?laym1

Якомога скоріше видаліть кліща, оскільки вірогідність зараження різко збільшується при прикріпленні його понад 36 годин. Найкраще це робити за допомогою пінцету (по можливості в перчатках та захисних окулярах). Виймати повільними вертикально направленими рухами. Якщо в процесі видалення частково залишається ротовий апарат в шкірі, можна просто залишити заживати це місце або звернутись за домогою до лікаря (ротовий апарат не є інфікованим). Після видалення обробіть місце укусу антисептиком та помийте руки.

laym2

Не потрібно викручувати, давити, проколювати кліща, гріти місце укусу, змащувати кліща олією (вазеліном) або лаком для нігтів, використовувати знеболюючі засоби перед видаленням (це подовжує час перебування кліща та підвищує ризик інфікування). Також не потрібно очікувати доки кліщ відпаде самостійно.

Дорослим та дітям старшим 8 років можливо проводити екстрену профілактику хвороби Лайма доксицикліном, за умови, що з моменту видалення кліща пройшло не більше ніж 72 години. Необхідність такої профілактики визначає лікар.

 

Що робити, якщо час для екстреної профілактики вже пройшов? Спостерігати за дитиною (дорослим) протягом місяця. При появі симптомів захворювання звернутись до лікаря.

Які клінічні прояви захворювання? До ранніх ознак та симптомів (від 3 до 30 днів після укусу) відносять: лихоманку, озноб, головний біль, швидку втомлюваність, біль у м’язах та суглобах, збільшені лімфатичні вузли та появу мігруючої еритеми (спостерігається в 60-80% випадків). Вона починається на місці укусу кліща, поступово розширюється протягом декількох днів (звідси і назва «мігруюча»), досягаючи від 12 до 30 см в діаметрі. На дотик може бути теплою, рідко виникає зуд або больові відчуття. Іноді зникає по мірі збільшення і стає схожою на мішень або бичаче око.

Класичний вигляд мігруючої еритеми:laym3

До більш пізніх ознак та симптомів відносять: головний біль, появу еритеми на інших ділянках тіла, артрит, біль у м’язах та суглобах, серцебиття, епізоди запаморочення та задишки, невралгія, оніміння або поколювання в руках або ногах.

Чи можна провести вакцинацію проти цього захворювання? Ні, ефективної вакцини не існує.

Чи потрібно здавати кліщів на обстеження в лабораторні центри? Ні, при наявності позитивного результату не є обов’язковим, що людина була інфікована (лікування на основі цього аналізу не призначається). А наявність негативного результату не означає, що не відбулось інфікування іншим кліщем, якого Ви не помітили.

Яка діагностика захворювання? За наявності класичної мігруючої еритеми лікування повинно бути розпочато негайно, проведення специфічної діагностики не є необхідним.

Як уберегтись від укусів кліщів? Під час прогулянок в місцях, де можливе перебування кліщів, одягайте світлу однотонну одежу. Одежа має бути довгою, штани можна заправити в шкарпетки. Добре, якщо манжет буде щільно прилягати до зап’ястя. Пересувайтесь переважно тими місцями, де є стежка. Використовуйте головні убори. Огляд на предмет виявлення кліщів проводьте кожні 2 години.

Після прогулянки ретельно обстежте себе та дітей, одяг потрібно випрати в гарячій воді. Перевірте всі речі, які брали з собою на прогулянку (оскільки кліщ може вкусити вже під час перебування у вашому житловому приміщенні).

Обстеження проводьте за наступною схемою (для себе та дітей):laym4

 

Також не забудьте оглянути домашніх улюбленців:laym5

Використовуйте репеленти, які містять один із наступних складових: диетилтолуамід (DEET); пікаридин  (KBR 3023); олія лимонного евкаліпту (OLE); пара-ментан-діол (PMD); 2-undecanone, перметрин (Рermethrin).

Проте, репеленти не рекомендується використовувати дітям до 2 місяців. Ефективним для дітей цього віку буде використання москітної сітки для візочка.

Не використовуйте засоби, які містять олію лимонного евкаліпту (OLE) або пара-ментан-діол (PMD) для захисту дітей віком до 3 років.

Завжди дотримуйтесь інструкції на етикетці продукту (враховуйте час дії засобу і вибирайте потрібний Вам). Якщо Ви користуєтесь і сонцезахисним кремом, нанесіть спочатку його, потім репелент. Однак продукти з диетилтолуамідом (DEET) не рекомендують суміщати із сонцезахисними кремами (знижується їх ефективність).

Для захисту обличчя дітей спочатку розпиліть засіб собі на руки, потім обробіть обличчя дитини (уникайте вдихання репеленту).

Не наносьте ці засоби на подразнену шкіру.

Продукти з перметрином (Рermethrin) не використовуйте безпосередньо на шкірі.

Одними з найефективніших вважаються репеленти з вмістом DEET (для дітей бажано, щоб вміст DEET був не більше 30%).

Чи можна продовжувати грудне вигодовування, якщо у Вас діагностовано хворобу Лайма? Наразі немає переконливих наукових даних, які б свідчили про поширення хвороби Лайма через грудне молоко. Якщо у Вас діагностовано це захворювання, то повідомте Вашого лікаря про те, що ви годуєте груддю для вибору безпечного антибактеріального препарату.

Ваш педіатр Віра Коропець.

 

Література:

  1. https://www.cdc.gov/lyme/index.html
  2. https://emedicine.medscape.com/article/330178-overview#a7
  3. https://www.cdc.gov/ncezid/dvbd/about/prevent-bites.html
  4. https://www.cdc.gov/lyme/resources/FS-Guidance-for-Clinicians-Patients-after-TickBite-508.pdf
  5. https://www.cdc.gov/ticks/tickbornediseases/TickborneDiseases-P.pdf
  6. https://www.healthychildren.org/English/safety-prevention/at-play/Pages/Insect-Repellents.aspx