X
Icon 1 Онлайн запис
Icon 2 Зворотній дзвінок
Icon 3 Консультація онлайн
Icon 4 Результати аналізів
Icon Map Контакти
uk
Icon 1
Онлайн запис
Icon 2
Зворотній дзвінок
Консультація онлайн
Icon 4
Результати аналізів
Icon Map
Вишневе, вул.
Святошинська, 27-А
Вишневе, вул.
Лесі Українки 74-в

Адреса підрозділів та графік роботи
Адреса підрозділів
Графік роботи
Лікувально-профілактичний підрозділ
Вишневе, вул. Святошинська, 27-А
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00
Амбулаторія з малою операційною
Вишневе, вул. Лесі Українки 74-в
з 1 серпня:
Пн — Сб: з 08-00 до 20-00,
Нд: з 9-00 до 16-00

Для оформлення запису онлайн обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Додаткова інформація

Для запиту зворотньго дзвінка обов'язково вкажіть свої ПІБ та телефон!

Якщо ви не отримали результати аналізів зробіть повторний запит заповнивши форму вказав свої ПІБ та Email на який їх вислати.

koronavirusКоронавіруси — рід РНК-вмісних вірусів, що розмножуються в цитоплазмі інфікованих клітин.

Назву «коронавірус» цей вид вірусів має через його характерний вигляд – віріони оточені поверхневими булавоподібними виступами і нагадують фігуру сонячної корони. Саме ця «корона» відіграє важливу роль в процесі інфікування – вона має в своєму складі молекули, що сприймаються клітинами як корисні; як тільки рецептори клітини поглинають «корону», РНК коронавірусу слідом проникає до клітини та інфікує її. Наявність корони також ускладнює розпізнавання вірусу імунною системою.

Джерелом коронавірусної інфекції можуть бути хворі люди, птахи, тварини. Основні шляхи передачі інфекції – повітряно-крапельний, фекально-оральний, контактний. Основними мішенями вірусу є дихальні шляхи, травна система та нервові тканини, водночас часто страждають печінка, нирки, серце та очі.

Коронавірусні інфекції мають сезонний характер і поширюються в основному в осінньо-зимовий період.

Сімейство коронавірусів (Coronaviridae) включає в себе близько 40 видів. Коронавірус людини вперше був виділений у 1965 році від хворих на ГРВІ, та до початку ХХІ сторіччя не викликав уваги дослідників.

Вперше на коронавіруси було звернуто увагу у 2002 році, через спалах у Китаї атипової пневмонії та тяжкого гострого респіраторного синдрому (SARS). Цей спалах був викликаний підтипом коронавірусу SARS-CoV, в період з листопада 2002 по липень 2003 рр. всього у 35 країнах світу було виявлено 8461 випадок SARS, з яких 916 закінчилися смертю хворих, летальність склала 10,83%. В Україні не було зареєстровано жодного підтвердженого випадку SARS.

Новий коронавірус 2019-nCoV вперше був виявлений 2019 року в пробі пацієнта з атиповою пневмонією під час спалаху пневмонії в Ухані (Китай) 2019—2020 років. ВООЗ 11 лютого 2020 року запровадила нову назву вірусу SARS-CoV-2, відзначаючи його спорідненість з вірусом, що спричинив у 2002—2004 роках SARS.

Станом на 23 лютого 2020 року у світі було лабораторно підтверджено понад 78 тисячі випадків, важких випадків в Китаї – менше 15%. Випадків смерті 2461 (3,1%), поза Китаєм – 19 випадків смерті (1,0%). Одужало вже 23 232 осіб (27%) по всьому світі.

Переважна кількість випадків зафіксовані в Китаї, але інфікованих було виявлено у 27 інших країнах світу.

Аналіз, проведений дослідницькою групою з Уханського інституту вірусології показав, що геном цього коронавірусу на 96 % ідентичний геному коронавірусу кажанів. Вірус 2019-nCoV імовірно утворився від «дикого предка» десь у листопаді 2019 року внаслідок випадкової мутації. До цього вірус-«предок» був наявний у організмі кажанів, не завдаючи їм шкоди (як і SARS-CoV) і ніколи не інфікував людей.

Інкубаційний період SARS-CoV-2 складає від 2 до 20 діб. Підтверджено, що інфікована людина може бути джерелом розповсюдження вірусу ще до появи симптомів. Клінічні прояви SARS-CoV-2 на початку захворювання співпадають з усіма ознаками звичайної остуди: слабкість, сухий кашель, лихоманка до 38С.

Захворювання має сприятливий перебіг та прогноз (запалення легень не розвивається) в разі відсутності серйозних уражень імунітету та важких супутніх станів. Уразливими групами населення для коронавірусу SARS-CoV-2 є діти до 5 років, особи старші 65 років, особи, що мають ослаблений імунний статус, а також особи з неконтрольованими станами (наприклад, декомпенсований цукровий діабет або гіпертонія).

На сьогоднішній день лікування коронавірусу передбачає застосування симптоматичної терапії; вакцини або етіопатогенетичних препаратів наразі немає.

Аби захиститися від інфікування SARS-CoV-2 (та іншими вірусами, що викликають респіраторні ураження), рекомендовано:

– часто та ретельно мити руки милом та водою;

– не торкатися брудними руками очей, носа чи рота;

– уникати тісного контакту з хворими людьми.

 

Якщо у вас є симптоми гострої респіраторної інфекції, аби запобігти зараженню інших:

– залишайтеся вдома, якщо захворіли;

– уникайте тісного контакту з іншими людьми;

– прикривайте рот і ніс тканиною під час кашлю і чхання, а після – ретельно мийте руки;

– провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні;

 

Людям, які зараз перебувають поблизу зони розповсюдження вірусу, рекомендовано:

– підтримувати гігієну рук;

– уникати відвідування ринків тварин та птахів;

– звернутися до лікаря у разі появи симптомів – кашлю, лихоманки чи труднощів з диханням (заздалегідь попередивши про візит телефоном).